Pēc publikācijas "Latvijas Avīzē" ("Dakter, kur tu esi?", 7. marta numurs), kur tika atklātas būtiskas darba organizācijas problēmas P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neatliekamās medicīnas centrā (NMC), kā arī citēta mediķu rakstītā vēstule slimnīcas valdei, tās priekšsēdētājs Rinalds Muciņš ir izdevis rīkojumu aizrotēt uz citām nodaļām divus augsti profesionālus ārsta palīgus un medicīnas māsu, kā arī pieredzējušu atbildīgo ārsti. Redakcijai ir zināmi šo mediķu vārdi un uzvārdi, bet viņi lūdza tos publiski neminēt.
Esot piedzīvots pietiekami daudz ļoti nepatīkamu situāciju, atklāti paužot savas domas gan par neatrisinātajām problēmām NMC, gan arī centra vadītāja vietnieka Roberta Fūrmaņa rupjo izturēšanos pret saviem kolēģiem. Slimnīcas vadītājs Muciņš pat neesot uzskatījis par vajadzīgu personīgi iepazīstināt mediķus ar savu rīkojumu, bet lūdzis kādam no saviem kolēģiem to viņiem aiznest.
Patlaban ar Stradiņa slimnīcas arodorganizācijas palīdzību viņi gatavojot prasību tiesā pret Stradiņa slimnīcu, kas izdevusi, viņuprāt, prettiesisku rīkojumu, pārkāpjot Darba likumu.
Arodorganizācijas vadītāja anestezioloģe un reanimatoloģe Sarmīte Plūme sacīja: "Protams, savus darbiniekus aizstāvēsim ar demokrātiskām metodēm.
Neatliekamās medicīnas centra darbinieki vērsās valdē ar lūgumu apturēt izdoto rīkojumu par viņu pārvietošanu uz citām nodaļām, bet tas netika izdarīts, un tagad diemžēl ir aizgājis tik tālu."
NMC darbinieki par nepatīkamām situācijām, ko ne tikai viņiem, bet arī citiem kolēģiem rada nepieņemamā, cieņu aizskarošā R. Fūrmaņa attieksme, vērsušies ar iesniegumu arī slimnīcas ētikas komisijā, ko vadīja endokrinoloģe Lauma Jaunozola (patlaban komisijai ir cits vadītājs, jo iepriekšējai komisijai ir beidzies pilnvaru laiks). Toreizējā komisijas vadītāja pastāstīja, ka izskatīts jautājums par komunikācijas un darba kultūras sakārtošanu NMC. Neko vairāk daktere nevēlējās skaidrot, vien piebilda, ka, paužot viedokli slimnīcas valdei, neesot slēpusi, ka, iespējams, ir cilvēki, kuri no vadošiem amatiem esot jātur pa gabalu. "Neminēšu uzvārdus, bet gribu uzsvērt, ka diemžēl medicīnā vadītāju amatus pārsvarā ieņem cilvēki, kuriem nav izglītības vadības jautājumos," atzina Jaunozola.
"Latvijas Avīze" lūdza šos pārmetumus komentēt pašam R. Fūrmanim. Viņš atbildēja, ka ne pret vienu darbinieku neesot rupji izturējies, acīmredzot tie esot meli.
Lūdz palīdzību Saeimas komisijai
Kāpēc slimnīcas vadītājs izdevis šādu rīkojumu aizrotēt projām no NMC cienījamus un pieredzējušus mediķus laikā, kad NMC katastrofāli trūkst mediķu? Vai valdei ir pieņemami, ka tās darbinieki gatavo prasību tiesai pret savu darba devēju?
Rinalds Muciņš ar slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālistes Evijas Mileiko starpniecību atbildēja:
"Uzņēmumā ar vairāk nekā 3000 darbiniekiem dažādas izaicinošas situācijas un kolēģu savstarpējās nesaprašanās ir neizbēgamas. Reizēm tās pāraug konfliktos, jautājums – vai tie ir konstruktīvi, uz attīstību un procesu sakārtošanu vērsti, vai tomēr destruktīvi.
Slimnīca uzskata, ka konfliktu risināšanā tieši sadarbības stratēģija ir pareizais ceļš, bet, lai to veiktu, ir nepieciešams ilgāks laiks un vēlēšanās sadarboties. Slimnīca risina visus konfliktus, izmantojot instrumentus un iespējas, kas ir tās rīcībā, jo apzinās, ka katra atrisināta situācija ir solis tālākai slimnīcas attīstībai."