Lai arī cik tas negaidīti izklausītos, tomēr nav man bijis daudz iespēju šogad doties klausīties staltbriežu riestā, bet vienu piektdienas vakaru pievienojos medniekiem Drustos – drīzāk lai paklausītos un pabaudītu vakaru mežā.

Reklāma

Devos norādītajā virzienā, kur bija iespēja iekārtoties uz pakalna, kas deva lieliskas iespējas dzirdēt un novērot. Kā jau rudenī strauji sāka krēslot, fotoaparāts vairs nebija izmantojams, tādēļ visas cerības filmēšanai saistīju ar termokameru. 

Izcilais Pulsar Merger LRF XP 50.

Ieskaties.lv man testam bija iedevis Pulsar Merger LRF XP 50, kas izskatās pēc binokļa un tā arī lietojams. Paliela ierīce, toties attēla kvalitāte ir absolūti fantastiska. Šī binokļa liela priekšrocība ir arī tā, ka tam ir tālmērs, kas tumsā it īpaši noder, lai novērtētu attālumu līdz objektam.

Tā nu sēdēju pakalnā uz zemē noklātas jakas, un, protams, kad ar neapbruņoti aci skaidri vairs nekas nebija redzams, sākās kustība. Vakaru ieskandināja kārtīga briežu baurošana dažādos virzienos, bet viens bullis izklausījās pavisam tuvu. 

Staltbriežu ģimenīte.

Iestājoties krēslai, no meža iznāca briežu govs, teļš un tiem sekoja bullis. Tie iznāca apmēram 250 metru attālumā no manis. Lēnā garā govs ar teļu sāka virzīties uz manu pusi, bullis iebaurodamies tiem sekoja. Kad trijotne bija no manis vairs tikai kādus 60 metrus, sāku mazliet satraukties, ka tie man pienāks pavisam tuvu, jo vējš no briežu puses, tie stāv mazliet lejiņā un mani nemaz nemana. Jāpiebilst, ka nu jau bija pavisam satumsis. Varu tikai vērot, ne medīt. Bullis pieaudzis, skaisti ragi, bet tam vēl jāaug. Un tad jau viss norisinājās ļoti strauji.

Jaunais bullis iznācis 26 metru attālumā no manis.

Priekšā krūmos kaut kas nočabēja, un, pagriežot kameru tajā virzienā, ieraudzīju jaunu briežu bulli – apmēram trīs gadus vecu –, kas nāca ārā uz lauka. Protams, lielais bullis to pamanīja un nebija lielā sajūsmā, ka kāds jaunulis tuvojas viņa govij. Jaunais iznāca uz lauka 26 metru attālumā no manis. Jaunais bullis man bija labajā pusē, vecais – niknais – kreisajā. Es reāli sēžu starp abiem dzīvniekiem. Līdz vienam 26 metri, līdz otram 50 metri. Tad lielais izlēma, ka šim tas jaunais nu nemaz nav vajadzīgs. Jaunais bija pagājis man vairāk aiz muguras, bet vecais metās skriet tā virzienā.

Briežu bullis apstājies kādus 15 metrus no manis. Tik tuvu, ka nepaspēju noregulēt Merger asumu.

Bullis pieskrēja man tik tuvu, ka nepaspēju pat noregulēt Merger termokameras asumu. Es ieklepojos, cenšoties to darīt ļoti skaļi, bullis apstājās mazāk nekā 15 metru attālumā no manis. 

Tas bija tik tuvu, ka spēju saost visu viņa riesta parfimērijas buķeti. 

Beidzot mani pamanījis, bullis sagriezās un metās prom, tā arī laikam nesapratis, kas tur sēž pakalna galā. Vēl kādas minūtes divdesmit triju briežu kompānija lēnām baudīja vakaru apmēram piecdesmit metru attālumā no manis, līdz devās prom. Jaunais jau sen bija pazudis. Jāatzīst, sajūtas bija ļoti interesantas, kad apjautu, ka bullis skrien tieši manā virzienā.

Lasi oktobra žurnālā "Medības": 

  • Mārtiņš Dadeiks. Citiem skaidrot medību gudrības ir ļoti liela atbildība!
  • Justs Dzedons. Ko darīt un ko labāk nedarīt ar nomedīto briedi?
  • No kucēna par suni. Pusgads. Tuvojas pirmais pārejas vecums!
  • Zosis. Putns, kas nekad neatkāpjas
  • Kā medību mājas dīrūzi pārvērst atzītā mazjaudas kautuvē
  • Kā medījuma gaļa nokļūst pārtikas apritē
  • Šaušanas atbalsti. Kurš labāks?
  • Noskaidro, kāpēc šauj garām? Testējam stobra kameru Tactacam 6.0

Abonē žurnālu šeit

Žurnāla "Medības" oktobra numurs.