Industrijas izstādē "Agritechnica-2023", kas aizvadītajā novembrī notika Vācijas pilsētā Hanoverē, tika paziņoti konkursa "Gada traktors 2024" uzvarētāji. 


Claas Xerion 12.650 Terra Trac ieguva godpilno titulu "Gada traktors". Pateicoties 653 zirgspēku Mercedes-Benz OM473 dzinējam, Claas Xerion 12.650 Terra Trac ir pasaulē jaudīgākais traktors ar nepārtraukti mainīgu transmisiju. 

'Claas Xerion 12.650 Terra Trac'.

Dizains saglabā Xerion traktoru iezīmes ar 50:50 sadalījumu uz divām vadāmām asīm. 

Turklāt, pateicoties četrām trasēm, šī konstrukcija ne tikai palielina saķeri, bet arī efektīvi samazina augsnes sablīvēšanos. 


Uzvarētājs starp specializētajiem traktoriem ir Landini Rex 4-120 GT RoboShift Dynamic. Ar šo traktoru Argo Tractors ir pacēlis latiņu specializētajiem vīna un augļu dārzu traktoriem. 

'Landini Rex 4-120 GT RoboShift Dynamic'.

Īpaša iezīme ir RoboShift pārnesumkārba, kas lepojas ar robotizētu, elektrisku piedziņas sistēmu, kas darbojas gan trīs apgriezienos zem slodzes, gan četros primārajos pārnesumos. To visu papildina APS jeb Auto Power Shift funkcija automātiskai pārnesumu pārslēgšanai ar regulējamu jutību.


Par uzvarētāju nominācijā "Labākais komunālais traktors 2024" pasludināts McCormick X5.120 P3-Drive

'McCormick X5.120 P3-Drive'.

Kompaktais, uzticamais, daudzpusīgais McCormick X5.120 P3-Drive ir lielisks palīgs ikdienas lietošanai saimniecībā. Tas saražo 114 zirgspēkus no četru cilindru 3,6 litru FTP F36 Stage V dzinēja, un tā masa ir 4000 kilogramu ar maksimālo pieļaujamo slodzi līdz 7000 kilogramiem. Automatizētā Powershift pārnesumkārba ļauj automātiski pārslēgt līdz pat 12 pārnesumiem gan uz lauka, gan uz ceļa, ko kontrolē ergonomiskā SmartPilot kursorsvira. 


Nominācijas "Ilgtspējīgākais traktors" (Sustainable 2024) uzvarētājs ir Fendt e107 V Vario. Fendt e107 V Vario ir pirmais pilnībā elektriskais specializētais traktors tirgū ar vairāk nekā 60 zirgspēkiem. 

'Fendt e107 V Vario. Fendt e107 V Vario'.

Tā akumulatora jauda ir 100 kWh, kas nozīmē aptuveni 4 līdz 7 stundu darbības laiku daļējai slodzei, piemēram, apgriešanai, zāles pļaušanai vai ceļu tīrīšanai. Ar nulles emisiju e107 V Vario ir tādi paši izmēri kā tradicionālajām mašīnām, kas ļauj lauksaimniekiem turpināt izmantot esošo traktortehniku. Tas pats attiecas uz četru pīlāru kabīni, kas bez izpūtēja nodrošina labāku redzamību salīdzinājumā ar tradicionālo modeli.


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.