Papīrmalkas cena kopš šā gada sākuma ir pieaugusi, informē meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" pārstāvji.

"E-silva" pārstāvji norāda, ka koksnes tirgū 2024. gada sākumā nav vērojamas izteiktas cenu svārstības, taču cenu kāpums bijis papīrmalkai.

Tostarp skujkoku - egles un priedes - papīrmalkas cena kopš gada sākuma ir pieaugusi par 12 eiro kubikmetrā - no 58 eiro kubikmetrā līdz 70 eiro kubikmetrā, kamēr bērza papīrmalkas cena ir kāpusi par četriem eiro kubikmetrā - līdz 59 eiro kubikmetrā, bet apses papīrmalkas cena palielinājusies par pieciem eiro kubikmetrā - līdz 50 eiro kubikmetrā.

Resno zāģbaļķu segmentā izmaiņu praktiski nav kopš pagājušā gada vasaras, bet ir sīkbaļķu cena ir palielinājusies vidēji par 4-5 eiro kubikmetrā, min "E-silva" pārstāvji, šo 

pieaugumu skaidrojot ar skujkoku papīrmalkas cenu kāpumu, kas tiešā veidā ietekmē sīkbaļķa pieejamību tirgū.

Tāpat "E-silva" pārstāvji atzīmē, ka kopš šā gada sākuma ir samazinājusies bērza finierkluču cena no vidēji 131 eiro kubikmetrā līdz vidēji 115 eiro kubikmetrā. "E-silva" pārstāvji skaidro, ka attiecīgais samazinājums, iespējams, varētu būt saistīts ar izmaiņām pieprasījumā vai piedāvājumā šajā segmentā.

"E-silva" ir meža izsoļu platforma. "E-silva" uzturētājs ir Latvijas pilna servisa meža apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Forest Mentor Group".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.