Penelope Krūza pievienojusies prominentai kompānijai, kas šausmu filmā "Līgava" iedzīvinās Frankenšteina Monstra stāstu.

1930. gadu Čikāga. Ārsts Frankenšteins lūdz kolēģi Eifroniju, lai viņam palīdz radīt kompanjonu. Kopīgiem spēkiem tiek radīta Līgava, taču stāsts ar to vien neaprobežosies – būs gan romantika, gan politika, gan interesants sabiedrības vērojums. Topošās filmas "Līgava" režisore būs Megija Džilenhola, un lomās apstiprināti Penelope Krūza, Kristiāns Beils (Monstrs), Džesija Baklija (Monstra līgava), Pīters Sarsgārds, Anete Beninga, Džulianna Hāfa un citi.

Filmas scenāriju iedvesmojusi Džeimsa Veila 1935. gadā tapusī un Holivudas "zelta klasikai" piederīgā filma "Frankenšteina līgava", kuras scenārija pamatā ir Mērijas Šellijas romāns "Frankenšteins jeb Jaunais Prometejs". Tiesa, idejas attīstīt tās stāstu mūsdienās bijušas vairākas, un arī "Frankenšteins" ekranizēts ne reizi vien, par iespēju kļūt šī kino šausmu stāsta režisora amatā interesējies arī Mārtins Skorsēze. 2017. gadā Holivudas studija "Universal Pictures" paziņoja, ka tās plānos ir sērija, kas reanimēs tās klasiskos briesmoņus, kuri kinoskatītājus izklaidēja un biedēja pagājušā gadsimta 30., 40. un 50. gados: Drakulu, Frankenšteinu, Mūmiju un Vilkati. Kā pirmā filma šajā sērijā tapa "Mūmija" (2017), taču dažādu iemeslu dēļ, kaut arī "Frankenšteina līgavas" aktieru lomās jau bija noskatīti Havjers Bardems un Andželīna Džolija, projekts apstājās. Savu artavu sērijas attīstībā vēlējās dot arī kompānija "Apple Original Films", Līgavas lomu uzticot Skārletai Johansonei, taču arī tas netika īstenots, tāpat kā iespējamais projekts ar režisoru Giljermo del Toro.

Filmēšanu uzsāka jau šī gada martā Ņujorkā, bet pirmizrāde nolikta uz nākamā gada 3. oktobri.

LTV1 28. aprīlī plkst. 22.35, "Paralēlās mātes".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.