Savā ziņā amizanti sekmīgs eksperiments esot izdevies britu uzņēmuma "Firefly Green Fuels" speciālistiem, kuri izgudrojuši paņēmienu, kā aviācijas degvielā pārvērst... cilvēka ekskrementus.

Reklāma

Uzņēmuma vadītājs Džeimss Haigeits plašsaziņas līdzekļiem paudis, ka šim jaunajam aviācijas degvielas veidam piemītot par 90% mazāks oglekļa izmešu daudzums, ja salīdzina ar patlaban esošo standarta reaktīvo degvielu. Faktiski runa esot par neizrakteņu ķīmisko jēlnaftu, kuras saražošana prasa minimālu enerģijas un izejmateriālu patēriņu, turklāt tas pēdējais labi saprotamu iemeslu dēļ praktiski ir absolūti neizsmeļams. Var piebilst, ka attiecīgo eksperimentu nolūkā izejmateriāls ņemts tieši no tradicionālās kanalizācijas, un patlaban jaunradītā aviodegviela iziet visus vajadzīgos pēdējos izmēģinājumus. Pētnieki esot aprēķinājuši: viens cilvēks gadā spējot “saražot” vidēji aptuveni 4–5 litrus tādas degvielas, un, piemēram, lai lidmašīna sekmīgi veiktu lidojumu no Londonas līdz Ņujorkai, būtu nepieciešamas aptuveni 10 000 cilvēku gada laikā veiktas “piepūles”...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.