Dažādi ražotāji ar interesantiem risinājumiem mēģina atvieglot un uzlabot medību procesu. Eiropas Savienībā šobrīd ir aizliegts ievest un izmantot īstu briežveidīgo dzīvnieku urīnu, jo ar to iespējams izplatīt dažādas slimības, bet ir risinājumi, proti, sintētiski dzīvnieku urīna smakas imitatori.

Daudzi domās – kā tad lietot šos līdzekļus un kādos gadījumos? Interneta veikaliņš Outdoorexperts.lv mums testam iedeva stirnāžu un staltbriežu buļļa urīna smakas imitācijas pūšama izsmidzinātāja veidā. Noderēs, ja ir vēlme dzīvniekiem pieiet ļoti tuvu vai jāmedī no torņa, kad ir nelabvēlīgs vējš. 

Bieži vien mednieki ar vilšanos atzīst, ka dzīvnieks iegājis vējā, mednieku aizodis un devies prom. Protams, šāds līdzeklis par visiem simt procentiem neatrisinās problēmas, bet radīs medniekam lielākas iespējas piekļūt medījumam pēc iespējas tuvāk.

Urīna smaka gan stirnu, gan staltbriežu un arī citu dzīvnieku medībās piesaista dzīvnieku uzmanību. Viena versija ir uzpūst urīna smaku uz dažādiem priekšmetiem ap sevi, lai nomāktu cilvēka aromātu, var to izmantot, uzpūšot uz apavu zolēm, lai maskētu savu smaržu, ejot uz medību torni, kanceli vai maskēšanās vietu. Protams, šāds līdzeklis var tikt izmantots arī plēsēju medībās, lai piesaistītu uzmanību vai maskētu savu smaržu. Šis līdzeklis būs īpaši piemērots, ja piekop medības ar pieiešanu un medījumam jāpiekļūst pēc iespējas tuvāk.

Staltbriežu un stirnu urīna smaka

Preparāti.

Urīna smaka piesaista dzīvniekus un izraisa zinātkāri. Vienkārši izsmidziniet to uz apavu zolēm, lai nomāktu svešu smaržu. Jūs varat arī izsmidzināt urīna imitācijas šķidrumu uz dažādām virsmām. Pievilinātājs tiek tirgots parocīgā 100 ml pudelītē ar izsmidzinātāju. Smarža imitē staltbrieža dabisko urīnu, hormonus un citus sekrētus. Piemērots izsmidzināšanai uz smaržu spilventiņiem, zābakiem vai tieši uz zemes. Tilpums: 100 ml.

Trofeju apstrāde

Žurnāla redakcija bieži saņem jautājumus no medniekiem par to, kā labāk apstrādāt medību trofejas, ar ko apstrādātas trofejas balināt. Šobrīd veikaliņš Outdoorexperts.lv piedāvā virkni dažādu līdzekļu trofeju apstrādei un apkopei, kas ļaus pašam mājas apstākļos pamēģināt apstrādāt savu trofeju. Ir arī pieejams trofeju balinātājs, kas lietojams pēc tam, kad trofeja ir novārīta un rodas vēlme padarīt galvaskausa kaulu baltu.

Trofeju balinātājs.

Trofeju balinātājs

Trofeju balinātājs ir piemērots vecākiem galvaskausiem atsvaidzināšanai. Pietiek ar vienu lietošanas reizi, lai vecāki galvaskausi atkal kļūtu balti. Vienas 150 gramu skārdenes pietiks vienam brieža galvaskausam vai divu līdz trīs stirnu galvaskausiem. Savukārt trofeju kopšanas līdzeklis ir piemērots ragu un galvaskausu kopšanai. Tas ļauj saglabāt trofeju dabisko izskatu, bet nemaina krāsu un spīdumu.

Citreiz, trofejām pastāvot pie sienas vairākus gadus, tās noput un kļūst dzeltenas. Šie līdzekļi ļaus atjaunot trofeju sākotnējo izskatu. 

Atcerēsimies, ka trofeju saglabāšana ir sava veida cieņas izrādīšana medījumam, ļaujot saglabāt atmiņas par nomedīšanu un konkrētajām medībām.

Trofeju tīrīšanas līdzeklis, vārīšanai

Līdzeklis balināšanai.

Šis līdzeklis tiek izmantots trofeju novārīšanai. Sastāvdaļas veicina audu atbrīvošanos no galvaskausa un var saīsināt vārīšanas laiku. Trofejas vārīšana ir viena no trofeju apstrādes ķēpīgākajām sastāvdaļām. Tā prasa laiku, bieži ir sarežģīti no kauliem atdalīt gaļu. Ar šo līdzekli to izdarīt būs daudz vieglāk.

Lasi oktobra žurnālā "Medības": 

  • Mārtiņš Dadeiks. Citiem skaidrot medību gudrības ir ļoti liela atbildība!
  • Justs Dzedons. Ko darīt un ko labāk nedarīt ar nomedīto briedi?
  • No kucēna par suni. Pusgads. Tuvojas pirmais pārejas vecums!
  • Zosis. Putns, kas nekad neatkāpjas
  • Kā medību mājas dīrūzi pārvērst atzītā mazjaudas kautuvē
  • Kā medījuma gaļa nokļūst pārtikas apritē
  • Šaušanas atbalsti. Kurš labāks?
  • Noskaidro, kāpēc šauj garām? Testējam stobra kameru Tactacam 6.0

Abonē žurnālu šeit

Žurnāla "Medības" oktobra numurs.