Latvijas uzņēmums "aQode" izstrādājis specializētu mobilo lietotni "Huntgate" medību procesa digitalizēšanai. Tā ir pieejama lielākajos lietotņu veikalos "Google Play Store" un "Apple App Store", un tikai dažu dienu laikā tā piesaistījusi lielu interesi un pozitīvas atsauksmes no medību cienītājiem ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Reklāma

Latvijā radītā lietotne sniedz iespēju medniekam apkopot un strukturēt informāciju no meža dzīvnieku kustības monitoringa videokamerām. Aizvadītajos gados mednieki visā pasaulē plaši izmanto šādas videokameras, lai identificētu dzīvnieku kustību takas un fiksētu to pārvietošanās laiku. Lai arī medniekiem ir pieejams liels apjoms ar fotogrāfijām un video, līdz šim nav bijis risinājuma, kas palīdzētu fotogrāfijas ērti sistematizēt un analizēt iegūtos datus. Lietotni iespējams savienot ar populārāko videokameru modeļiem.

"aQode" valdes priekšsēdētājs Staņislavs Vaišļa: 

"Ideja par šāda veida lietotni radās, strādājot un mācoties ASV, Mičiganas štatā, kur katrs otrais štata iedzīvotājs ir mednieks. 

ASV redzēju, kā mednieki mežos izvieto pat desmitiem tūkstošiem kameru, bet nav ērta rīka, lai iegūtos datus strukturētu un saprastu, kāds dzīvnieks un tieši cikos atrodas noteiktā vietā."

""Huntgate" jau šodien ir pieejams mobilo lietotņu veikalos visā pasaulē, un esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no medniekiem ASV, Austrālijā, Kanādā, Brazīlijā un citviet. Sākumposmā īpaši novērtējam arī Latvijas mednieku atsaucību, kas mums sniegs iespēju iegūt operatīvu atgriezenisko saiti no lietotājiem un palīdzēs attīstīt lietotnes funkcionalitāti. Piemēram, pašlaik meža dzīvnieku kategorizēšanu veic lietotājs, bet nākotnē paredzēts, ka daudz lielāka loma būs mākslīgajam intelektam, kas spēs atpazīt briedi no aļņa, vai zaķi no lapsas," uzsver Staņislavs Vaišļa.

Viena no "Huntgate" populārākajām funkcijām ir visaptverošas statistikas nodrošināšana, kā rezultātā iespējams analizēt laikapstākļus, mēness fāzes un citus faktorus, kas var ietekmēt savvaļas dzīvnieku kustību. Visi attēli tiek droši glabāti "Amazon Web Services (AWS)" datu krātuvē, nodrošinot visaugstāko datu drošības līmeni. Informācija par laikapstākļiem tiek precīzi iegūta no uzticamiem trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem.

Reģistrētie taku kameru lietotāji var kopīgot savus attēlus ar citiem - piemēram, sava medību kolektīva biedriem, norādot savu e-pasta adresi vai mobilā tālruņa numuru. Adresāti iegūst piekļuvi šiem kopīgotajiem kameras fotoattēliem un var skatīt ar šiem attēliem saistīto pamata un papildu statistiku.

Lasi oktobra žurnālā "Medības": 

  • Mārtiņš Dadeiks. Citiem skaidrot medību gudrības ir ļoti liela atbildība!
  • Justs Dzedons. Ko darīt un ko labāk nedarīt ar nomedīto briedi?
  • No kucēna par suni. Pusgads. Tuvojas pirmais pārejas vecums!
  • Zosis. Putns, kas nekad neatkāpjas
  • Kā medību mājas dīrūzi pārvērst atzītā mazjaudas kautuvē
  • Kā medījuma gaļa nokļūst pārtikas apritē
  • Šaušanas atbalsti. Kurš labāks?
  • Noskaidro, kāpēc šauj garām? Testējam stobra kameru Tactacam 6.0

Abonē žurnālu šeit

Žurnāla "Medības" oktobra numurs.