No 218 Inovāciju balvai kvalificētajiem pieteikumiem Hanoveres izstādes "Agritechnica 2023" žūrija apbalvošanai izvirzījusi 18 finālistus. Viens no sudraba medaļas ieguvējiem ir "All-In-One GmbH" izstrādātais rotējošais vagu veidotājs.

Sānu segums, stabilitāte, bet arī gāzu apmaiņa un iztvaikošana – kartupeļu audzēšana ir īsts speciālistu darbs, un prasības pret vagu veidotāju ir tikpat dažādas kā augsnes, kurās audzē kartupeļus. Esošajās sistēmās papildu problēma ir aizsērēšana iepriekšējo kultūru un starpkultūru atlieku dēļ.

Jaunais rotējošais vagu veidotājs, ko izstrādājis All-In-One GmbH, ļauj ražot vienādas formas kartupeļu vagas, taupot enerģiju. Pateicoties papildus integrētajiem pļaušanas elementiem, tiek sagrieztas iepriekšējo kultūru un starpkultūru atliekas un tiek novērsts no esošajām sistēmām pazīstamais aizsērēšanas risks.

Ritošajam vagu veidošanas elementam ir nepieciešama maza vilces jauda, tas ievērojami samazina bojājumu risku, braucot atpakaļgaitā, un tādējādi ievērojami uzlabo vadāmību. 

Ritošo elementu forma nodrošina arī labu vagu veidošanos ar struktūru, kas ir ļoti piemērota gaisa un ūdens apmaiņai. 

Erozijas virsmas samazināšanās un pietiekama perkolācija tiek panākta ar pie diskiem piestiprinātām lāpstiņām, diskiem nodrošinot pasīvo piedziņu un vienlaikus perforējot atstarpi starp izciļņiem.

Vagu veidotāja strukturētos elementus var apmainīt atsevišķi, tie ir izgatavoti no izturīga materiāla, kas nodrošina ilgu kalpošanas laiku. All-In-One ir ievērojami attīstījusi un uzlabojusi šo tehnoloģiju ar rotējošu vagu veidotāju.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.