Izstādē "Agritechnica 2023" Vācijā, Hanoverē no 218 Inovāciju balvai kvalificētajiem pieteikumiem žūrija apbalvošanai izvirzījusi 18 finālistus. Viens no sudraba medaļas saņēmējiem ir "New Holland -CNH" kopīgi ar "Monarch Tractor"demonstrētais pilnībā elektrisks, automatizēts komunālais traktors.

Automatizācijas un autonomijas funkcijas ievērojami atvieglo vadītāja slodzi garās darba dienās. Daļēji fundamentāla apvidus transportlīdzekļu pārbūve, izstrādājot alternatīvas piedziņas tehnoloģijas CO2 emisiju samazināšanai, bieži vien atvieglo uzlabojumu ieviešanu šajā jomā.

Ar akumulatoru elektrisko T4 Electric Power traktoru New Holland piedāvā interesantas autonomijas un drošības funkcijas. 

Cita starpā – kameru sistēmas, kas uzstādītas uz kabīnes jumta un dzinēja pārsega priekšpusē, nodrošina 360° skatu uz traktoru visapkārt, ko var pārnest uz kabīnes termināli, atpazīt aizmugurē uzstādītos agregātus, lai atvieglotu sakabi; automātiska jūgvārpstas izslēgšana, ja kāds pieiet pārāk tuvu dzenskrūves vārpstai. 

Ir arī maršruta režīma funkcijas, kurās traktors seko noteiktai braukšanas secībai, piemēram, augļu kultūru stādījumos.

Invisible Bucket nodrošina uzlabotu pārskatu, strādājot ar frontālajiem iekrāvējiem. Režīms Follow-Me var izrādīties īpaši interesants tādiem darbiem kā manuāla dārzeņu novākšana vai žogu uzstādīšana, kuru laikā vadītājiem pastāvīgi jākāpj iekšā un ārā, lai pārvietotu transportlīdzekli dažus metrus uz priekšu. 

Ja vadītājs traktora terminālī aktivizē Follow-Me režīmu un identificē sevi traktora priekšējā uztveršanas diapazonā, traktors pēc tam seko šai personai. 

Papildus pieejama žestu vadības sistēma, pateicoties kurai traktors var pieņemt arī braukšanas norādījumus, izmantojot rokas signālus. 

Tāpēc New Holland jau pazīstamajiem traktora uzdevumiem ir pievienojis ievērojami uzlabotas funkcijas, kas palielina darba efektivitāti un vienlaikus augstu drošības līmeni.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.