Izdevums "News9Live" savās slejās vēstījis par to, ka pirms gada mūžībā aizgājušās britu karalienes Elizabetes II dēls un tagadējā karaļa Čārlza III brālis princis Endrū saņēmis nopietnas apsūdzības par “nepiedienīgu uzvedību”, un tam var izrādīties ļoti tālejošas sekas. Izrādās, 2023. gada vasarā, gluži konkrētā propagandas nolūkā apmeklējot Ukrainu, viņš esot pārāk cieši apskāvies ar diviem nepilngadīgajiem.

Par to žurnālistiem pastāstījis nigēriešu izcelsmes vīrs Džeimss Obasi, kurš apkalpojis Endrū un viņa galminiekus kādā no Kijivas klubiem. Un Obasi tātad apgalvojis, ka kādā brīdī pie britu karaliskās ģimenes locekļa pievesti divi bērni – 10 gadus vecs zēns un 12 gadus veca meitenīte, kuriem Endrū palūdzis apkalpotāju sagatavot un pasniegt ēdienus un dzērienus. Obasi jau acumirklī pievērsis uzmanību tam, ka atvestajiem bērniem mugurā praktiski neesot bijis drēbju, viņi izskatījušies nobijušies un nepārtraukti raudājuši. News9Live publikācijā pausts, ka Obasi veicis mēģinājumu parūpēties par šiem, viņaprāt, nelaimīgajiem bērniem, taču prinča privātās apsardzes darbinieki esot viņu atgrūduši un paņēmuši bērnus pie sevis. Tāpat apgalvots, ka jau pēc divām dienām šie bērni kopā ar britu delegāciju speciālā lidmašīnā nogādāti Parīzē.

Džefrijs Epšteins ar draudzeni Gisleinu Maksvelu.

Patlaban 63 gadus vecais princis Endrū, kuru vēl mēdz dēvēt arī par Jorkas hercogu, savulaik bijis ļoti draudzīgās attiecībās ar miljardieri Džefriju Epšteinu, kurš no dzīves šķīrās 2019. gada vasarā, atrodoties ieslodzījumā cietumā, kur viņš nokļuva saistībā ar apsūdzību par tirgošanos ar nepilngadīgajiem seksuālu iegribu apmierināšanas nolūkā. Proti, Epšteins tā dēvētajiem šīs pasaules varenajiem seksa izpriecām piegādājis 18 gadu vecumu vēl nesasniegušas meitenes. Un izmeklēšanā noskaidrojās, ka Epšteina pakalpojumus izmantojis arī princis Endrū. Turklāt vēstīts arī par to, ka, veicot kratīšanu apsūdzētā miljardiera mājā, izmeklētāji esot viņa pierakstos atraduši vismaz 16 dažādus prinča tālruņa numurus, ieskaitot divus, kas piederīgi karaliskās ģimenes galmam.

Princis Endrū un Virdžīnija Džufre.

Turklāt, izrādās, jau 2015. gadā amerikāniete Virdžīnija Džufre (meitas uzvārdā Robertsa) zvērinātajiem liecinājusi, ka līdz 17 gadu vecumam Epšteins viņu jau esot pārvērtis neglābjamā seksa verdzenē, un viens no cilvēkiem, ar kuru viņa piespiesta stāties intīmos sakaros, bijis arī princis Endrū. Toreiz šo lietas epizodi izdevās puslīdz pabīdīt zem tepiķa, taču jau 2019. gada novembrī Endrū piekrita intervijai BBC, kurā centās paskaidrot savas attiecības ar Epšteinu, taču, kā uzsvēruši eksperti, tieši šis mēģinājums realitātē kļuva princim par visīstāko katastrofu. Vispirms jau Endrū atzina, ka ne mirkli nenožēlojot draudzību ar Epšteinu, jo tā esot devusi viņam iespēju uzzināt daudz jauna par biznesu un tirgošanos. Un tieši tāpat princis nenožēlojot arī to, ka periodiski pārnakšņojis pie Epšteina, jo tas galvenokārt esot bijis “ļoti ērti”.

Un vienīgais, par ko viņam esot žēl, ir tas, ka Epšteins uzvedies nepiedienīgi. Tajā brīdī nav izturējusi intervētāja, kura pārjautājusi – jūs to apzīmējat kā “nepiedienīgu uzvedību”, bet viņš taču ir atzīts par seksuālu noziedznieku. Princis par to atvainojies, piekrītot, ka, jā, Epšteins esot atzīts par seksuālu noziedznieku, tikai viņš tagad esot centies būt maksimāli pieklājīgs un nelietot tieši tādus vārdus. Savukārt iepriekš pieminētās Virdžīnijas Džufres vārdus princis gan intervijā kategoriski noraidījis, apgalvojot, ka par to esot gatavs zvērēt arī tiesas priekšā.

Tomēr pēc visa tā izcēlās pamatīgs skandāls, kā rezultātā princis Endrū bija spiests atteikties no visiem viņam kā karaliskās ģimenes loceklim uzticētajiem oficiālajiem pienākumiem, kā arī atcelt jau ieplānotās un pat izsludinātās savas 60. dzimšanas dienas svinības. Savukārt 2022. gada janvārī princim Endrū atņēma arī visus militāros goda titulus (izņemot kara jūras flotes piešķirtos), kā arī visas karaliskās patronāžas. Bet pašās gada beigās viņš vēl arī zaudēja tiesības saņemt ikgadējo pensiju trīs miljonu sterliņu mārciņu apjomā un viņam noņēma arī diennakts bruņoto apsardzi.

Papildu tam visam karaliskais brālis Čārlzs III vēl izdzina savu mēreni nepiedienīgo brāli no Bekingemas pils, 

liekot saprast, ka šo savu radinieku vairs neuzlūko kā monarhu ģimenei piederīgu. Tostarp esot zināms, ka karalim jau sen brālis lāgā nav paticis, jo viņš vienmēr jutis ar brāļa palīdzību pret sevi vērstās intrigas. Taču, kā pauduši eksperti, pat ja šeit ir runa par kaut kādu personisko rēķinu kārtošanu, vismaz britu sabiedrības lielākā daļa esot nostājusies karaļa pusē.

Zināms, ka pēc visa tā princis Endrū esot noalgojis krietnu armiju ar tēla uzspodrināšanas speciālistiem, ar kuru palīdzību cer vismaz kaut vai daļēji atjaunot savu reputāciju. Taču tagad jau esot pilnībā droši zināms: ja informācija par viņa “nepiedienīgo uzvedību” aizvadītā gada vasarā Kijivā pilnā mērā apstiprināsies, viņam nekas no šīs ieceres neizdosies...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.