Partly cloudy 25 °C
S. 19.05
Lita, Sibilla, Teika
Karma
Karma
Foto: Shutterstock

No karmas būs atkarīgs, kā tev veiksies piecās galvenajās cilvēka eksistences jomās. Šīs jomas ir: veselība, mūža ilgums, materiālā labklājība, attiecības ar līdzcilvēkiem, mierīgs prāts. Karmas menedžments ir praktisku metožu kopums, kas mūsdienu cilvēkam saprotamā valodā nodod senās zināšanas par to, kā vienoties ar lielo priekšnieku, lai tavi projekti īstenojas un lai dzīves vētras tos saudzē.

Iedomājies sevi kā cilvēku, kas vēlas uzbūvēt māju un ir atnācis uz kādu lielu iestādi saskaņot tās projektu.

Cik augstu žogu drīkst būvēt un kādu materiālu likt fasādes apdarē, jums novīzē nodaļas vecākais speciālists.

Cik stāvus drīkstēsiet celt un kādā dziļumā pamati rokami, bet kur būs liegumi un sarkanās līnijas – to noteiks departamenta vadītājs.

Bet to, vai tavs mājoklis vispār tiks uzbūvēts vai ne, var noteikt tikai lielais boss.

Šī ir līdzība ar tām metodēm, kuras mēs izmantojam sava likteņa pārvaldīšanai: vecākais speciālists – tā ir psiholoģija, koučings, afirmācijas; departamenta vadītājs – ezoteriskās zināšanas (astroloģija u. c.), bet lielais boss – tā ir mūsu katra karma.

Ar citām metodēm mēs varam sev saprojektēt paradīzi virs zemes, bet īstenosies tas scenārijs, kuram karma būs devusi savu jāvārdu.

Ko īsti nozīmē vārds karma

Tas ir cēloņsakarību kopums cilvēka (reizēm arī ģimenes, tautas, valsts) liktenī. Cilvēka izdarīto darbību un to seku summa, kā ietekmē veidojas cilvēka pašreizējā inkarnācija un nākotne. Vārda karma izcelsme nāk no sanskrita, un burtiskais tulkojums darbība.

Taču karma nav tikai mūsu darbības – tā aptver arī mūsu domas un vārdus. Nereti mēs domas neuztveram nopietni. Mēs maksājam pielīgto cenu par preci vai pakalpojumu, domās šķendējoties, ka tā ir pārmēru augsta. Sniedzam palīdzīgu roku cilvēkam un domās pieminam viņam to, ka nav bijis gana pateicīgs. Savelkam seju smaidā, satiekot paziņu, bet prātā skan kāds gan tu esi riebeklis.

Karmas menedžmentā bieži tiek izmantots termins karmas sēklas, kas aptver visus šos trīs – mūsu rīcību, vārdus un domas.

No šīm sēklām izaug tā realitāte, kādu mēs to uztveram jeb karmas augļi.

Geše Roučs un dimantu miljons

No bērnības katrs zina parunas:

  • Ko sēsi, to pļausi
  • Kā sauc, tā atsaucas
  • Dots pret dotu
Karma

Taču – kā jau tas mēdz būt ar senām gudrībām – laika gaitā tas, kas aiz šiem vārdiem stāv, ir pagaisis, un palikuši vien virsraksti no karmas mācību grāmatas.

Tā tas, iespējams, arī būtu joprojām, ja ne kāds jaunietis, kurš no daudzbērnu ģimenes ASV pirms aptuveni 50 gadiem diezgan negaidīti nonāca Tibetas budistu klosterī Indijā un 18 gadu garumā izmācījās, iegūstot augstāko zināšanu grādu – Geše (aptuveni līdzvērtīgs zinātņu doktoram). Šā cilvēka vārds ir Maikls Roučs, un viņš kļuva par pirmo Rietumu civilizācijas pārstāvi 600 gadu laikā, kurš apguva šādas mācības.

Lai pierādītu, ka zināšanas par karmu nav tikai senu filozofu radīta teorija, Maikla Rouča skolotāji izdomāja viņam unikālu pārbaudījumu – par spīti viņa protestiem, jauno cilvēku aizsūtīja uz Ņujorku, kur viņam tika uzdots no nulles sākt darbu dimantu biznesā un nopelnīt miljonu ASV dolāru, ko varētu izlietot tibetiešu bēgļu atbalstam.

Viss, kas bija jaunā cilvēka rīcībā, bija viņa ASV pilsonība, augstskolas izglītība un zināšanas par to, kā strādā karmas likumi – ne pazīšanās dimanta industrijā, ne starta kapitāla, ne arī ietekmīgu draugu.

Astoņu gadu laikā viņš nogāja galvu reibinošu ceļu no kurjera uzņēmumā, kurā ir trīs darbinieki un 50 000 dolāru kredīts, līdz viceprezidenta amatam kompānijā ar apgrozījumu 250 miljoni gadā, ko iegādājās viens no visu laiku veiksmīgākajiem investoriem Vorens Bafets.

Bet Maikls, ar uzviju nopelnījis naudu gan bēgļu uzturēšanai, gan sev, atstāja savu amatu, uzrakstīja bestselleru Dimantu slīpētājs un izveidoja globālu labdarības kustību, kas saglabā Āzijas seno manuskriptu kultūrmantojumu un apmāca cilvēkus, kā apieties ar karmu.

Netici — pārbaudi! Četru soļu algoritms

Vēl pats Buda savus mācekļus iedrošināja neticēt nevienam viņa vārdam, bet pārbaudīt pašiem un paļauties tikai uz to, ko pārbaudījuši. Arī karmas studijās galvenais uzsvars tiek likts uz praksi.

Reklāma

Lūk, četru soļu process, kas darbojas kā bāzes algoritms jebkura mērķa sasniegšanai:

  1. Noformulē to, ko tu vēlies, kā konkrētu mērķi – ienākumus, sapņu darbu, partnerattiecības, atrast savu dzīves aicinājumu – jo vienkāršāk un konkrētāk, jo labāk.
  2. Atrodi kādu, kas vēlas to pašu ko tu vai iespējami pietuvinātu tavam mērķim. Šo cilvēku mēs dēvējam par savu Karmisko partneri (jā, tas ir kas atšķirīgs no partnera, par kuru tev, iespējams, pavēstīja Taro izlikumā vai astrologa konsultācijā).
  3. Velti 1 h nedēļā tam, lai nesavtīgi palīdzētu savam Karmiskajam partnerim sasniegt to, ko vēlas viņš.
  4. Ik vakaru pirms gulētiešanas ar prieku un labpatiku atceries par tiem labajiem darbiem, ko esi paveicis cita labā (šo procesu karmiskajā menedžmentā dēvē par Kafijas meditāciju, lai gan ar kafiju tai nav tieša sakara).

Atzīmē kalendārā 1–6 mēnešus, kuru laikā ik nedēļu palīdzēsi savam Karmiskajam partnerim, un atceries par Kafijas meditāciju ik vakaru. Tas arī viss, kas tiek prasīts no tevis, par pārējo parūpēsies lielais boss – karma.

Pēc mīlestības uz pansionātu

Kāds norvēģu puisis, pabijis Maikla Rouča lekcijā, nolēma ar Četru soļu algoritmu iedēstīt karmas sēklas, lai sastaptu savu sapņu meiteni. Un, uzklausījis skolotāja padomu, devās uzmeklēt Karmisko partneri veco ļaužu pansionātā.

Tur viņš atrada vientuļu kundzīti, kuras vientulību kliedēja iknedēļas vizītēs stundas garumā. Abiem pat izdevās sadraudzēties, un laiku pa laikam viņi kopā devās arī uz kino. Pagāja daži mēneši, un, kā bija solījis skolotājs, puiša dzīvē parādījās mīļotā meitene. Turklāt abi kopā bija tik acīmredzami laimīgi, ka arī puiša draugi sagribēja uzzināt, kur gan var tik veiksmīgi iepazīties.

Tā mazpamazām šai senioru apmeklēšanas kustībai pievienojās arvien vairāk jauniešu. Kāds no kinoteātriem šai publikai pat izveidoja īpašu akciju – divas biļetes par vienas cenu, un jaunizveidotajai kustībai tika veltīts sižets vietējā TV.

Svarīgi piebilst, ka arī pēc tam, kad jaunais pārītis veiksmīgi izveidoja ģimeni, viņi turpina reizi nedēļā apmeklēt un iepriecināt sirmgalvjus – labas karmas sēklu nevar būt par daudz!

Karmas likumi – dabas likumi

1. Karma aug. Auglis vienmēr izmērā ir pārāks par sēklu – no vienas brūnas sēkliņas izaug vesela ābele, no kviešu grauda – pilna vārpa. No vīrieša sēklas un sievietes olšūnas, ko ar aci pat neredzam, mātes miesās 9 mēnešos izaug 3 kg smags cilvēkbērns.

Iesēji agresīvu domu kāds tu riebeklis – pēc pāris nedēļām uzplauka nīgra veča, kas tev uzbrēc lielveikalā.

Izbrauci par zaķi autobusā – pēc diviem mēnešiem tavi vecāki – pensionāri – pārskaita pārsimt eiro ietaupījumus interneta krāpniekiem. Lai trāpītos zem likteņa smagās rokas, nav jābūt nedz pasaules mēroga nelietim, nedz noziedzniekam...

2. Auglis vienmēr līdzinās sēklai. Sekas vienmēr līdzinās cēlonim. Dabā mēs varam paļauties, ka, iestādot gurķus, nevar gaidīt krizantēmas. No āboliņa sēklām neizaugs kartupeļi.

Ja mēs zaudējam naudu, tad jāmeklē, kur radām zaudējumus citiem. Ja ciešam no rupjas un netaisnas apiešanās, tad – kam esam darījuši pāri ar skarbiem vārdiem (vai domām). Šodien izsmēji neveiklu politiķa runu TV, pēc nedēļas darba sapulcē priekšnieks noniecina tevis iesniegto projekta aprakstu, liek tev justies kā nejēgai visa kolektīva acīs. No mazītiņās nievājošu domu sēklas izaudzis milzīgs publiska nopēluma auglis.

3. Ja sēkla ir iedēstīta (radīts cēlonis) – nenovēršami būs arī augļi. To, ko esam darījušas, teikušas, domājušas, nav iespējams iznīcināt, izlikties, ka tā nekad nav bijis. Agri vai vēlu šīs sēklas uzdīgs kā notikumi cilvēka liktenī. Karmiskās sēklas nevar likvidēt – tās var vienīgi novājināt, samazināt seku mērogu. Vajag vien zināt tehnoloģiju, kā tas darāms.

4. Ja nav cēloņa, tad nav arī seku. Ja neesi iesējusi kviešus, tad negaidi, ka būs milti pīrāgam. Ja trūkst sēklu mīlestības pilnām attiecībām, tad nekādi burvju rituāli un mīlas amuleti nelīdzēs.

Starp citu, romantisku attiecību sēklas mēs sējam, kliedējot citu cilvēku (it īpaši sirmgalvju) vientulību. Partnera uzticību mēs sējam, rīkojoties kā lojāli draugi, ģimenes locekļi, darbinieki un… savas valsts pilsoņi. Pārticība izaug no dāsnuma un godīguma finanšu lietās.

____________________

Raksta tapšanā izmantotie materiāli: M. Rouča video lekcijas par Karmas menedžmentu A.Prosekina, M.Hmelovskas grāmata Dāsnums – bagātības iemesls (А. Просекин, Марина Хмеловская Щедрость – причина богатства)

Reklāma
Reklāma
NEZINĀMAIS ZINĀMAIS
Reklāma