Francijas galēji labējās Nacionālās apvienības (RN) līderis Žordans Bardela trešdien paziņojis, ka neplāno apšaubīt Francijas starptautiskās saistības aizsardzības jomā, ja RN nonāks pie varas pēc parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kuras izsludinājis prezidents Emanuels Makrons.

Reklāma

"Uz spēles likta mūsu uzticamība attiecībās ar Eiropas partneriem un NATO sabiedrotajiem," Parīzē notiekošās starptautiskās aizsardzības rūpniecības izstādes "Eurosatory 2024" laikā paziņoja 28 gadus vecais Bardela, mīkstinot galēji labējo tradicionālo naidīgumu pret NATO. Bardela vada RN, kuras trīskārtējā kandidāte uz prezidenta amatu Marina Lepēna 2022. gadā paziņoja, ka viņas ievēlēšanas gadījumā Francija neatkarības vārdā izstāsies no NATO integrētās vadības. Bardela trešdien uzsvēra, ka atbalsta bruņojuma piegādes Ukrainai, lai tā "varētu noturēt fronti", bet iebilda pret Makrona paziņojumiem par iespējamu karavīru sūtīšanu uz Ukrainu. Šobrīd Parīze un Kijiva apspriež franču instruktoru došanos uz Ukrainu. RN līderis arī noraidīja iespēju piegādāt Ukrainai tālas darbības raķetes, kas varētu sasniegt Krievijas teritoriju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.