Kompānijas "Manitou" un "Deutz" kopīgi radījušas elektriskā teleskopiskā iekrāvēja prototipu lauksaimniekiem - pilnībā elektriskais iekrāvējs MT 1135 un hibrīdais MT 1335.

Modelis MT 1135 HA 75 kW dīzeļdzinēja vietā izmanto elektrisko Deutz dzinēju ar jaudu 60 kW (griezes moments 190 Nm). Barošanu nodrošina 30 kWh baterijas, kas izvietotas zem mašīnas. Hibrīdā versija izmanto Deutz TCD 2.2 dīzeļdzinēju ar jaudu 55 kW un 20 kW elektrodzinēju. Manipulators izmanto elektrisko sistēmu 48 B.

Motora nodalījumā, kur izvietots dīzeļdzinējs, atrodas vadības bloks, barošanas iekārta, drošinātāju bloks vai elektriskais ventilators, kas atdzesē elektroniku bateriju uzlādēšanās laikā, kad motors ir izslēgts.

"Amazone" modernizējusi pašgājējpļaujmašīnu 

'Amazone'Profihopper 1250 SmartLine nodrošina kvalitatīvu griezumu gan īsā, gan garā zālē.

Kompānija Amazone prezentējusi savu modernizēto pļaujmašīnu Profihopper1250 SmartLine.

Pašgājējpļaujmašīnai ir jauns dizains, un tā ir aprīkota ar uzlabotu hidrostatisko vadības sistēmu. Pļaujmašīna tiek piedāvāta ar modeli iDrive ar priekšējo piedziņu vai 4WDi ar pilno piedziņu smagiem ekspluatācijas apstākļiem. 

Kompaktā konstrukcija pieļauj nulles rādiusa pagriezienu un nodrošina lielāku manevrētspēju un drošību jebkurā teritorijā un nogāzēs.

Ar frontālo pļaušanas mehānismu 1,25 metru platumā Profihopper 1250 SmartLine nodrošina kvalitatīvu griezumu gan īsā, gan garā zālē.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.