Somu pētnieki no Tamperes universitātes savā jaunākajā pētījumā konstatējuši, ka ceļojumi laikā tomēr nav iespējami, jo elektromagnētiskie un gaismas viļņi laiktelpā spēj virzīties tikai vienā virzienā.

Fiziķi bija izlēmuši noskaidrot, vai viļņa ātrums patiešām ir pastāvīgs un itin nemaz nevar mainīties, vienlaikus uzsverot, ka matērija spēj vismaz palēnināt daļiņu ceļošanu telpā. Savas teorijas pamatošanai viņi izveidoja speciālu vienādojumu, ar kuru varētu aprakstīt objekta pārvietošanos tālīnajā kosmosā, piemēram, gadījumā, kad kosmosa kuģis pārvietojas gaismas ātrumā.

Elektromagnētiskais vilnis.

Un tad visiem, kuri atradīsies tādā kuģī, laiks it kā palēnināsies, savukārt uz Zemes tad vienu paaudzi nomainīs neskaitāmas nākamās. Tomēr somu fiziķi konstatējuši, ka pats viļņa impulss arī tādā gadījumā paliks nemainīgs vienā telpas dimensijā, un tas attiecīgi pierāda to, ka laiks nekādi nav pagriežams atpakaļvirzienā. Viens no pētījuma autoriem Matiass Koivurova piebildis, ka viņiem izdevies apliecināt: raugoties no viļņa aspekta, ar tā impulsu itin nekas nenotiek un tas saglabājas nemainīgs jebkurā gadījumā.

Tā visa rezultātā pētnieki secinājuši, ka vilnis – elektromagnētiskais vai gaismas – apveltīts ar gluži noteiktu laika vektoru, un tāpēc arī mūsu Visums laika plūdumā spēj pārvietoties tikai vienā virzienā. Līdz ar to kļūst skaidrs, ka cilvēcei laikam tā arī nekad neizdosies izveidot patiešām reālu laika mašīnu, lai detalizētāk iepazītos ar dažādiem savas vēstures faktiem un tādējādi neļautu sevi piemuļķot visiem ideoloģizētajiem mūsdienu tās pārrakstītājiem...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.