Amerikāņu pētnieki no Kalifornijas universitātes nākuši klajā ar piedāvājumu izveidot floti no nelieliem kosmosa kuģiem, kas pārvietošanās nolūkā izmanto ar speciālu buru uztveramas saules gaismas enerģiju.

Savā pētījumā viņi aprakstījuši miniatūram kosmosa kuģim, kura svars būtu aptuveni... 10 grami, aparatūras nodrošinājumu nolūkā izmantot aptuveni vienu kvadrātmetru lielu saules buru, kuras konfigurāciju pārvalda mikroelektromehāniskās sistēmas ar īpašiem pārnesumiem. Šī mazā bura būtu piestiprināma pie kuģa korpusa ar ogļūdeņraža šķiedras pavedieniem, un tās nelielais izmērs sniegs kuģim maksimāli lielas manevrēšanas spējas. Vēstīts, ka par šādas flotes iespējamu uzdevumu varētu kļūt komētu putekļu paraugu savākšana salīdzinoši nelielos ātrumos, tādējādi maksimāli samazinot organisko savienojumu sagrūšanas risku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.