Pētnieki nākuši klajā ar apgalvojumu, ka noslēpumaino kosmisko objektu Houmuamua, kas 2017. gadā šķērsoja Saules sistēmu, esot iemesls uzskatīt par ļoti ticamu kandidātu tā “mākslīgai izcelsmei”. Šādu sensacionālu paziņojumu izteicis fiziķis Amirs Siradžs, kurš kopā ar kolēģi no Hārvarda augstskolas Avi Loēbu uzrakstījis darbu “Houmuamua slāpekļa modeļa likvidācija”.

Kopš 2017. gada, kad Zemes astronomi pirmo reizi pamanīja objektu Houmuamua, zinātniskajās aprindās nav pieklusušas diskusijas par to, kas tad īsti varētu būt šis dīvainais kosmiskais objekts, un galvenokārt tām pamatā ir tā ļoti specifiskā forma. Profesors Loēbs sakurināja kaislības ar saviem pieņēmumiem par to, ka tā varētu būt citplanētiešu zonde, kuru darbina tā dēvētā saules buras tehnoloģija. Daudzi viņa kolēģi šajā ziņā noskaņoti visnotaļ skeptiski, savukārt divi jaunākie pētījumi esot apliecinājuši, ka tas varēja būt liels gabals slāpekļa ledus, kas atdalījies no kādas Plutonam līdzīgas eksoplanētas, un tas, visdrīzāk, noticis pirms vairākiem miljoniem gadu.

Taču tad savu kolēģi metās aizstāvēt jau pieminētais Siradžs, kurš pamatā sistemātiski nodarbojas ar ārpuszemes izcelsmes tehnoloģisko artefaktu pastāvēšanas pierādījumu pētīšanu. Viņš paudis uzskatu, ka tieši viņa un Loēba kopīgais pētījums ļoti pārliecinoši apgāžot versiju par slāpekļa ledus gabalu. Viņš rakstījis: “Versija par slāpekli piesaistīja patiešām lielu uzmanību. Taču mēs skaidri norādām, ka slāpekļa modelis pieprasa ārkārtīgi lielu smago elementu klātbūtni, kas vispār ievērojami pārsniedz teorētiski iespējamo zvaigznēs kopumā esošo daudzumu, un tas vienā acumirklī parāda, ka šis modelis ir uz visiem laikiem izslēdzams un aizmirstams.”