Planētas maina savu atrašanos zodiakā, un jebkuras planētas stāvoklim ir būtiska nozīme cilvēku individuālajos horoskopos. Savukārt globālos notikumus un vispārējās tendences vairāk ietekmē tās planētas, kas debesjumā pārvietojas salīdzinoši lēni: Jupiters, Saturns, Neptūns, Urāns, Plūtons.

Uzziņai

  • Ingresija – planētas pāriešana blakus esošā zodiaka zīmē.
  • Konjunkcija – ciešs un spēcīgs planētu astroloģiskais savienojums.

Ar ko varam rēķināties, ja planēta atrodas tajā vai citā zodiaka zīmē?

Plūtons pāriet Ūdensvīrā 2024. gada 19. novembrī, kur atradīsies apmēram 20 gadus. Jā gan – jo planēta kustas ļoti lēni un savu pilno ciklu kosmosā veic 248 gados (!).

2023. gadā tas jau pieskārās Ūdensvīra zīmei, bet tad atkal atkāpās atpakaļ Mežāzī. 2024. gada 21. janvārī Plūtons atkal ieies Ūdensvīrā, taču septembrī un oktobrī atkal atgriezīsies atpakaļ Mežāža pēdējā grādā. Tālajām un lēnajām planētām šāda mīņāšanās uz zīmju robežas nav nekas neparasts. Un, visticamāk, šajā periodā tad arī risināsies Plūtona–Mežāža transformācijas – varas un ekonomisko struktūru – pēdējais cēliens.

Latvijas valsts svētku laikā Plūtons pilnīgi un galīgi ieies Ūdensvīrā, lai paliktu tur gadus divdesmit. Šī zodiaka zīme ir novatoriska, tai patīk reformas, pārmaiņas un revolūcijas. Transformācijai tiks pakļautas Ūdensvīra pārraudzībā esošās jomas. Visvairāk tās nozares, kas saistās ar energoresursiem, aviāciju, internetu, mākslīgo intelektu. Cita starpā mākslīgais intelekts atsevišķās pasaules malās var tikt izmantots sabiedrības kontrolei, varas iegūšanai pār cilvēkiem. Notiks daudzu pārvaldības mehānismu virtualizācija un digitalizācija, plašāku izplatību iegūs kriptovalūtas. Internets, digitālā vide kļūs visaptveroša.

Nemierīgā Ūdensvīra zīme apvienojumā ar transformatoru Plūtonu pastiprinās vēlmi pēc sociālā taisnīguma, kas var izpausties radikāli revolucionārās idejās. Starp citu, Krievija atrodas Ūdensvīra aizgādībā – šo valsti gaida ļoti radikāla transformācija turpmāko 20 gadu laikā.

Interesanti, ka 20. janvārī Saules/Plūtona konjunkcija notiek 29 grādos Mežāzī, tieši pašās zīmes beigās. Mūsu personīgā pozīcija fokusēsies uz varas maiņas procesiem – kā personīgiem, tā sabiedriskiem. Iespējama kādas lielas varas personas nāve vai noiešana no publiskās skatuves.

Neptūns 2024. gadā turpinās atrasties Zivīs, kur tas ir savās mājās un jūtas visnotaļ labi. Neptūna Zivju periods – no 2011. līdz 2025. gadam. Līdz šim tas mums ir sarūpējis globālo pandēmiju (infekcijas slimības atrodas Neptūna aizgādniecībā), kaut kas var atkārtoties, bet cerēsim uz labāko. Tā kā Neptūns un Zivis saistās ar ūdens motīviem, var aktualizēties pasaules okeānu piesārņošana, arī ledāju kušana un citas tamlīdzīgas tēmas.

Urāns šo gadu pavadīs Vērsī, kurā atradīsies līdz 2025. gadam. Šī planēta Vērsī nejūtas īsti spēcīga, tāpēc īpašumu vai lauksaimniecības jomā diez vai būs kādas būtiskas inovācijas. Bet banku sektorā gan varētu būt nemierīgi.

Saturns 2024. gadā kursēs cauri Zivju zīmei. Atšķirībā no Plūtona, kurš transformē sistēmas caur iepriekšējo paradigmu totālu sagrāvi, Saturna sakārtojošā iedarbība ir lēna, pakāpeniska, taču ne mazāk skarba. Saturns ir kā dārznieks, kurš precīzi izravē ārā lieko. Viņš caur ierobežojumiem māca pacietību, taupību, kārtību, izturību. Šīs lietas jau 2023. gadā sāka apgūt Zivju zīmei piederīgās nozares: ūdens resursu pārvaldība, veselības aprūpes sistēma, naftas un gāzes rūpniecība, reliģiskas un labdarības organizācijas, radošie cilvēki un to organizācijas. Iespējams, tiks pieņemti stingrāki ierobežojumi atkarības vielu tirdzniecībā, notiks mēģinājumi sakārtot šo jomu. Taču Saturnam, kurš Zivīs ir vājš, varētu būt grūti savākt neptuniānisko stihiju, kas grūti padodas disciplīnai un reglamentam.

Jupiters 2024. gada 26. maijā ieies Dvīņos, kur uzturēsies apmēram gadu. Tās ir labvēlīgas iespējas izglītības un komunikāciju projektiem, mediju biznesam. Veiksme īsos ceļojumos, attiecībās ar radiniekiem un kaimiņiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.