Netālu no Anglijas grāfistes Devonas atrodas kāda neliela sala Berga, kuras kopējais laukums ir 8,5 hektāri, un uz tās izvietota vēsturiska viesnīca artdeko stilā, aprīkota ar helikopteru nosēšanās un pacelšanās laukumu un par pabu dēvēto dzertuvīti.

Reklāma

Viesnīcas nosaukums ir Burgh Island, un tā ir pagājušā gadsimta 30. gados būvēta ēka ar 25 guļamistabām un luksusa numuriem ar vannasistabām, diviem restorāniem, saunu un biljarda zāli. Tāpat vēstīts, ka esot spēkā būvniecības atļauja papildus vēl 12 guļamistabu un luksusa, kā arī 13 speciāli apkalpojošajam personālam paredzētu istabiņu ierīkošanai.

Vēl vēstīts, ka savulaik šajā viesnīcā nakšņojušas dažādas sava laika slavenības, piemēram, odiozais britu politiķis Vinstons Čērčils un viņam faktiski pielīdzināmais ģenerālis Dvaits Eizenhauers, kuri tur 1944. gadā esot apsprieduši labi zināmo Normandijas operāciju, kas, PSRS karaspēkam neatvairāmi tuvojoties fašistiskajai Berlīnei, paredzēja beidzot arī amerikāņu iesaistīšanos 2. Pasaules kara notikumos Eiropā. Un tāpat šī sala iedvesmojusi arī leģendāro detektīvu rakstnieci Agatu Kristi vairāku savu darbu radīšanai, un tādi bijuši, piemēram, “Ļaunums zem saules” un “Desmit mazi nēģerēni”.

Uz salas darbojas slēgta ūdenskrātuve ar jūras ūdeni, kā arī jau pieminētais krodziņš The Pilchard Inn, kas, kā vēstīts, vispār tur esot atvērts patālajā 1336. gadā... Un šo salu tagad esot iespējams iegādāties, ja kāds ir spējīgs tādam nolūkam iztērēt 17,5 miljonus eiro no saviem darba algas, pensijas vai abu šo pozīciju rūpīgi veidotajiem uzkrājumiem.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.