“Braucot uz to pašu Igauniju vai Lietuvu medībās, pietiek ar parasto ieroču koferi vai tomēr jābūt slēdzamai ieroču kastei?” Šādu jautājumu saņēmis žurnāls "Medības".

Reklāma

Skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja vecākā inspektore Sjūzena Rubule:

“Ieroču aprites likuma 1. panta 16. punkts nosaka, ka ieroča pārvadāšana ir nepielādēta un atsevišķi no munīcijas iesaiņota ieroča pārvadāšana, pārnēsāšana vai citāda pārvietošana sev līdzi tādā veidā, ka tā pielietošana nav iespējama.

Savukārt Ministru kabineta 2019. gada 25. maija noteikumu Nr. 210 Par ieroču un munīcijas apriti 34. punkts nosaka, ka šaujamieroci, tā maināmās būtiskās sastāvdaļas, munīciju vai lielas enerģijas pneimatisko ieroci fiziskā persona pārvadā iesaiņotu (ievietotu futrālī vai cita veida ieroču somā, vai citā speciālā iesaiņojumā), izlādētā veidā (bez munīcijas patrontelpā, ar nepielādētu magazīnu vai no ieroča izņemtu pielādētu magazīnu), nodrošinot tādus pārvadāšanas, glabāšanas un izmantošanas apstākļus, kas nepieļauj nejaušu šaujamieroča, munīcijas vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča nokļūšanu nepiederošas personas rokās. Pārvadājot un izmantojot šaujamieroci un munīciju, līdzi ir attiecīgā ieroča glabāšanas atļauja vai ieroča nēsāšanas atļauja.

Šo kārtību reglamentē Latvijas Republikas normatīvie akti, taču jāņem vērā, ka katrā valstī ir sava likumdošana un kārtība. Dodoties medībās uz citu Eiropas Savienības dalībvalsti (Lietuvu, Igauniju), jābūt ielūgumam (medībām) no attiecīgās valsts, Eiropas šaujamieroču apliecībai vai pārvadāšanas atļaujai (vienreizējā atļauja, kas dod tiesības izvest šaujamieročus un munīciju no Latvijas un ievest atpakaļ). Kādas prasības un kārtība ir Igaunijā un Lietuvā, jāinteresējas attiecīgo valstu dienestos (iestādēs), kas kontrolē ieroču apriti. Iespējams, ka, iebraucot citā ES valstī uz medībām, ir nepieciešami arī kādi citi dokumenti. 

Katrā atsevišķā gadījumā medniekam pašam būtu jāinteresējas, kāda likumdošana pastāv valstī, kurā viņš grib iebraukt ar saviem šaujamieročiem.

Ieroču aprites likuma 22. pants Eiropas šaujamieroču apliecība nosaka, kas ir Eiropas šaujamieroču apliecība un kādas tiesības tā dod. Tātad Eiropas šaujamieroču apliecība dod tiesības A, B un C kategorijas šaujamieročus un to maināmās būtiskās sastāvdaļas ievest Latvijā un izvest no tās, lai ceļotu ar šaujamieročiem, to maināmām būtiskajām sastāvdaļām Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs un izmantotu tos atbilstoši klasificētajam lietojuma veidam medībās, treniņšaušanā un šaušanas sporta sacensībās, kā arī profesionālajai darbībai kultūras jomā vai vēstures notikumu atveidošanā.”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.