Apkures sezonas laikā telpās parasti problēmas sagādā sausais gaiss. Laba alternatīva dažādām iekārtām ir sūnu darinājumi. Turklāt šā materiāla vākšana ir labs iemesls doties pastaigā uz mežu.

Sūnām piemīt spējas uzsūkt sevī ūdeni un to uzglabāt. Ja sūnas ienes telpās, mitrums pamazām iztvaiko, mitrinot gaisu, turklāt pildot to ar patīkamu pielijuša meža aromātu, kas pārspēj visus mākslīgos smaržinātājus. 

Telpu mikroklimata regulēšanai der jebkādas sūnas, kādas vieglāk dabūjamas. Skaistas gluži kā samts ir sūnas, kas aug uz akmeņiem, veciem kokiem. Turklāt tās ērti var noņemt vienā gabalā. Šādu sūneklīti var vienkārši noklāt uz paplātes, kurā laiku pa laikam pielej ūdeni.

Hiacinšu "podiņš" ar sūnām.

Dekoratīvi telpā izskatās sūnu bumbas – sūnas liek slāni pie slāņa un pietin ar diegu vai floristikas stieplīti. Kad vajadzīgais apaļums gatavs, bumbu uzliek uz paliktnīša. Sūnas gan mitrina ar pulverizaroru, gan ūdeni ielej tasītē zem dekora.

Bumbas būs sevišķi efektīgas, ja tām gatavos pildījumu. 

Sūnu bumbas sirdī skaisti izskatās hiacintes, orhidejas (falenopši) vai citi ziedoši augi. 

Noziedējušās hiacintes var aizvietot ar citām, bet sīpolus saglabā un iestāda dārzā.

Sūnu bumba aptīta ap tukšu puķpodiņu, kurā ievieto un maina dažādus ziedošos augus.

Ziedošajiem telpaugiem var pagatavot arī sūnu kašpo –bumbu aptīt ap tukšu puķpodiņu. Tajā pēc vēlēšanās var ievietot un ērti mainīt dažādus ziedošus augus vai pat garšaugus.

Istabas siltumā sūnās mēdz atmosties dažādas sēklas un var izaugt visādi meža audziņi pārsteigumam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.