Ja zāle rotājumiem nav iesēta iepriekš, var trīs dienas pirms Lieldienām iesēt salātu kresi – tā aug ātri un būs lieliska piedeva (vizuāla un arī gastronomiska) pie olām.

Saule un siltums palīdzēs

Traukam, kurā zāle augs, jāstāv siltā un gaišā vietā, tā regulāri jālaista. Sējums jāgroza uz visām pusēm, lai izdīgusī zāle nenoliektos uz gaismas pusi.

Zāles sēklas var iegādāties lielveikalu sēklu stendos, dārzkopības un rokdarbu preču veikalos. Derēs arī kaķu zāle, ko var nopirkt zoopreču veikalos.

Sēklas labāk pirkt vismaz divos dažādos veikalos un sēt vairākos traukos. Pieredze rāda, ka tās var arī neuzdīgt.

Rotājumi Lieldienās.

Padoms!

Traukā, kurā paredzēts diedzēt zāli, ieber zemi (1-2 cm). Zāli var diedzēt arī samitrinātā vatē, ko ieklāj trauka pamatnē. Uz samitrinātās zemes biezi ber sēkliņas, kuras vēl apsmidzina ar siltu ūdeni. Trauku pārklāj ar pārtikas plēvi un noliek siltā vietā, piemēram, uz palodzes, kur no apakšas trauku sildīs radiatora siltums, bet no augšas siltie saules stari. Ar plēvi pārklātais trauks nezaudē mitrumu, zem plēves veidojas sēklām patīkams mikroklimats, un 3-4 dienās parādīsies pirmie asniņi.

Kad lielākā daļa sēklu sadīgušas, plēvi noņem. Sējums uzmanīgi jāvēro! Siltajā saulē zeme ātri izkalst, un sēklas, nesaņemot mitrumu, var ātri izžūt. Vislabāk zemes mitrināšanai izmantot ūdens smidzinātāju. Mitrina vismaz divas reizes dienā.

Trauku ar augošo zāli ik pa brīdim pagroza, jo jaunā zālīte tiecas pret gaismu un, trauku negrozot, var gadīties, ka zāle būs slīpa uz vienu pusi.

Zaļumi LIeldienu galda rotājumam.

Romantiski

Zāli sēj caurspīdīgā stikla traukā. Cilindriskas formas traukā 1 cm biezumā ieber zemi, pa vidu uz iebērtās zemes novieto otru – mazāku un zemāku – stikla trauciņu (glāzi vai mazu burciņu). Zemē apkārt burciņai biezi nober zāles sēklu, zemi krietni salej, lielo trauku nosedz ar plēvi. Pēc sēklu uzdīgšanas plēvi noņem. Zāle augs augstumā un sakuplos, nosedzot mazo trauciņu stikla cilindra vidū. Mazajā trauciņā ielej ūdeni un ievieto plaucētus zarus, pūpolus vai pavasara ziedus: narcises, tulpes, muskares vai hiacintes. Melno zemes strēli trauka apakšējā daļā paslēpj, traukam apsienot dekoratīvu lenti vai mežģīņu joslu, ko sasprauž vai sasien pušķī.

Zaļumi rotājumam.

Krāsaini

Krāsainos traukos uzdīgusī koši zaļā zāle lieliski harmonē ar veco laiku rokdarbiem – izšuvumiem un tamborētām sedziņām. Krāsainie izšuvumi un  mežģīņu raksti lieliski izskatās kopā gan ar māla traukiem, gan porcelānu, gan ikdienišķo krāsaino fajansu.

Zaļumi Lieldienu galda rotājumam.

Jautri

Zāli vari sēt seklos šķīvjos un lēzenās bļodās, tējas tasē ar apakštasi vai senlaicīgā zupas terīnē. Šos traukus var izmantot svētku galda dekorēšanai un izveidot interesantas zaļas saliņas.

Veikalā nopērk jau izdiedzētus zaļumus, izņem no plastmasas kastītes, ieliek dekoratīvā trauciņā un rotā galdu Lieldienās. Pēc tam – gardu muti apēd.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.