Pašas adīts komplekts būs īsts siltas drošības garants. Piedāvājam pamācību, kā noadīt biezu rupja adījuma cepuri un garu šalli. Cepuri ada rievotā adījumā no rupjas dzijas un ar liela izmēra adāmadatām. Tas nozīmē, ka tiks uzadīta ļoti ātri un efektīgi izskatīsies. Šalli ada, apvienojot rievoto un rīsu rakstu.

Šalle

Izmērs: 40 x190 cm

Nepieciešamie materiāli: 150 g brūnas mix krāsas un 150 g brūnas merino efektdzi­jas, 5. numura adāmadatas.

Rievotais adījums: labās un kreisās puses rindas ada labiski. Malas valdziņus ada šādi: katras rindas sākumā malējo valdziņu noceļ, kā adot labiski (pavediens aiz valdziņa), bet katras rindas beigās pēdējo – malas valdziņu izada labiski.

Rīsu raksts: vienu rindu (turp un atpa­kaļ) ada – 1 valdziņš labiski, 1 valdziņš krei­liski. Otrā rindā: 1 valdziņš kreiliski, 1 val­dziņš labiski.

Darba apraksts: uzmet 45 valdziņus ar brūnas krāsas merino efektdziju un ada 15 cen­timetrus rīsu rakstā. Pievieno brūnas mix krā­sas dziju un ada 12 centimetrus rievotajā adī­jumā. Šie abi raksti ir pateicīgi šaļļu adīšanai, jo malas nerullēsies un šalle saglabās savu pla­tumu. Ada, līdz sasniegts vajadzīgais garums. 

Cepure

Cepures piegrieztne.

Izmērs: galvas  apkārtmērs  50–54  cm,  cepures augstums – 27 cm.

Nepieciešamie  materiāli:  120  g  rup­jas merino vilnas dzijas, 4,5. un 5. numura adāmadatas. 

Darba apraksts: ar 4,5. nr. adāmadatām uzmet  60  valdziņus  un  rievotajā  adījumā  noada 6 rindas. Tad nomaina uz 5. nr. adām­adatām un turpina adīt cepuri rievotajā adī­jumā. 

Līdz noraukšanai jānoada 26 rindas. 

Tad sāk noraukt cepuri – ik pēc 5 valdzi­ņiem saada 2 valdziņus. Pēdējos uz adāmada­tas palikušos valdziņus savelk kopā uz pave­diena. To atstāj garāku, lai beigās var sašūt adījumu.  

Cepuri var rotāt ar mežģīnēm vai dekoratīvu piespraudi. Gatavos darbus samitrina,  nostiepj  un  atstāj, līdz izžūst. 

Šalli var papildināt ar bārkstīm.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.