Par ritmisku Saules, Mēness vai zvaigžņu ceļu debesjumā sakām – tie lec un riet. Kustība notiek uz stāvzvaigžņu – zodiaku fona. Saulei vajadzīgs gads, lai izietu cauri 12 zvaigznājiem, Mēness savukārt apriņķo Zemi 27,32 dienās, vienlaikus izejot cauri visiem 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī kustība ir pamats Marijas Tūnas izveidotajiem sējas kalendāriem, kas grupēti sakņu, augļu, lapu un ziedu, kā arī dārza darbiem nelabvēlīgajās dienās.

  • Ziedu dienās (19., 20.02.) sēj dēstiem vasaras puķes. Ja laika apstākļi piemēroti, nav pārāk auksts un netraucē sniegs un citi nokrišņi, retina un veic atjaunojošo griešanu ceriņiem, liepām.
  • Lapu dienās (21., 22.02.) sēj dēstiem garšaugus un lapu dārzeņus. Laista un mēslo telpaugus, ja nepieciešams, arī pārstāda. Liek diedzēties sīpolus un ēdiena bagātināšanai paredzētās sēklas.
  • Augļu dienās (23., 24., 25.02.) sēj papriku, tomātus, fizāļus un baklažānus. Tomēr  palodzes dārzkopjiem steigties nevajag. Stingri jāizvērtē savas iespējas izaudzēt labus stādus.

Padoms

Pieredzējuši sulu ieguvēji iesaka būt modriem, sākot jau no februāra vidus, kad siltās ziemās, iespējams, sāk mosties kļavas. To sulas ir tikai tāds īslaicīgs sezonas kārums, kas lietojams svaigā veidā. 

Februāris

8. nedēļa.
Kā izprast kalendāru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.