Kukuļdošanas izmeklēšanā iesaistītais Jānis Vaivods vairs nepildīs Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumus, informē Rīgas dome.

Reklāma

J. Vaivods Ārtelpas un mobilitātes departamenta (iepriekš Satiksmes departamenta) direktora pienākumus uz laiku līdz jauna direktora iecelšanai amatā veica no 2021. gada 26. maija. Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Viļņa Ķirša 26. februāra rīkojumu departamenta direktora pienākumus uz laiku ir uzdots veikt departamenta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniecei Rudītei Reveliņai. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības departamentā. KNAB pārbauda ziņas, ka Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta (ĀMD) direktora pienākumu izpildītājs, iespējams, izteicis kukuļa lielā apmērā piedāvājumu citai valsts amatpersonai, lai tā izmantotu savu dienesta stāvokli un pieņemtu labvēlīgu lēmumu kukuļa piedāvātāja interesēs. 

KNAB kriminālprocesu sāka šogad 8. janvārī par iespējamu kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu. KNAB iespējamā kukuļa summu neatklāja, bet saskaņā ar likumu liels apmērs ir sākot no 50 minimālām mēnešalgām jeb 35 000 eiro. Divām kriminālprocesā iesaistītām personām ir tiesības uz aizstāvību. Patlaban vienai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, taču nav saistīts ar aizliegumu ieņemt noteiktu amatu. KNAB norāda, ka pirmstiesas izmeklēšana nav saistīta ar Rīgas domes ĀMD ikdienas darbību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.