Pats svarīgākais – ēd vasarā to, ko vasara dod. Saēdies svaigu! Eksperimentē ar vasaras garšām! Atlikumu saldē.

Reklāma

Zaptes un sīrupi nav tas veselīgākais ogu un augļu saglabāšanas veids – cukura nelietīgi daudz, vēl termiskā apstrāde… Bet tik un tā savs ir labāks par masveidā ražotu. Tāpēc zaptes un sīrupus daudz nevajag, bet eksperimentēt un izpausties gan var uz nebēdu! Izmēģini pagatavot medus vai cukura izvilkumus (nevārītos “sīrupus”) no dažādām ogām un garšaugiem – liec tīrā burkā kārtām izvēlētās ogas, augus un cukuru vai medu. Arī tās mērcītes, ar ko pārliet saldējumu vai kādu kūku, ir labs variants garšu iepazīšanas eksperimentiem.

Lutini sevi, ģimeni un viesus ar dažādiem saldajiem ēdieniem – neceptajām tortēm, krēmiem, želejām, saldējumiem vai plātsmaizēm, pīrāgiem, klimpām un vareņikiem? (tie “pelmeņi” ar ogu pildījumu, nezinu, kā pareizi, poļiem vasarās ļoti garšīgi “pierogi” ar ogām). Un cik “bezgrēcīgi” diētiskus pagatavosi, vien no tevis pašas atkarīgs.

Mežā un pļavās gardēžu eksperimentiem meklē izteiksmīgi aromātiskus augus – vīgriezes, raudeni, mārsilu, mētras, jaunās šā gada skujas, rozes. Garšaugu dārziņā droši vien no šķirņu dažādības var apreibt! Saprast var tikai, mēģinot un eksperimentējot ar garšām un aromātiem. Iepazīsti, kas ir cik stiprs, kas ar ko tev kopā patīk. Garšām un aromātiem citam citu jāizceļ, jāpapildina, jārada jauni. Jo maigāks kāds tevi interesējošais aromāts, jo vairāk jāuzmanās to nomākt.

Rožlapiņām prātīgi jāizvēlas kompānija, kur tās nepazūd, bet mājas zemenes pieļauj plašu vērienu un ikreiz parāda jaunas garšas nianses. Domāji, ka zilenes ir neizteiksmīgas – pamēģini pievienot tām meža vai mājas zemenes un sablendēt vai samalt. Vairs uz zilenēm šķībi neskatīsies.

Zemenes ar piparmētrām izmēģināji? Un jaunos priežu čiekuriņus ar mārsilu, piparmētrām, ingveru un citroniem?

PAR ŽURNĀLU "SPĪGANA"

"Spīgana" ir vienīgais ezoteriskas ievirzes žurnāls Latvijā, ko veido nevis žurnālisti, bet nozares praktiķi, daloties ar savām zināšanām, pieredzi un dzīvē pārbaudītiem ieteikumiem. Kopš iznākšanas sākuma (2020. gada februāra) "Spīgana" iepazīstina ar dažādām ezoterikas nozarēm – alternatīvās veselības praksēm, senajām zināšanām un šajā gadsimtā izveidotām sistēmām, kas rūpējas par cilvēka fizisko un garīgo veselumu, sava potenciāla un dvēseles uzdevuma apjautu.

Abonē žurnālu šeit.

"Spīgana".