Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

27. 05. Augļu dienas. Sēj zirņus, pupas, pupiņas, ķirbjus, gurķus, kabačus. Stāda zemenes. Novāc rabarberu kātus pārstrādei.

28.–29.05. Sakņu dienas. Apstrādā augsni, ravē. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus. Sēj bietes, burkānus un citus sakņu dārzeņus.

30.-31.05. Ziedu dienas. Sēj vasaras puķes un nektāraugus. Apgriež agri ziedošos košumkrūmus. Pļauj zālienus un apgriež dzīvžogus. Vāc sezonas ārstniecības augus. Gatavo nātru vircu mēslojumam.

1.06. Lapu diena. Laista un mēslo augus. Sēj ātri augošus garšaugus. Apgriež skābenes, maurlokus, rabarberu ziednešus un bojātās lapas. Appļauj jaunos zālienus un zālājus, kā arī apgriež jaunus, skrajus dzīvžogus.

2. 06. Nelabvēlīga diena. Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīgs laiks.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.