20. janvārī pieminam 1991. gada barikāžu laiku un traģiskos notikumus, kas aizsākās 13. janvārī Rīgā. 20. janvārī OMON specvienība mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku, un bojā gāja pieci, bet ievainoti tika 13 cilvēki.'

Reklāma

Viens no galvenajiem atceres dienas pasākumiem ir ziedu nolikšana un svecīšu aizdegšana pie barikāžu laika upuru piemiņas zīmēm Bastejkalnā un kanālmalas apstādījumos un arī pie Brīvības pieminekļa.

18. janvārī plkst.19 UNESCO LNK Stāstu bibliotēkas Stāstu laika pasākums. Sarunas pie ugunskura Gāliņciema bibliotēkas terasē ar barikāžu dalībniekiem. 

19. janvārī plkst. 19  Dikļu kultūras centrā 1991. gada barikāžu atcerei veltīts pasākums. Piedalās saksofonu ansamblis Valmieras meitenes un Dikļu amatierteātris. Ieeja bez maksas. 

20. janvārī plkst. 19  Rīgas Domā Barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts koncerts Iet un nākt.

20. janvārī plkst. 14–19  filmu un radošo darbnīcu program-ma par godu 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai. Patriotisko filmu programma (3 seansi) ar latviešu filmām, kas veltītas 1991. gada janvāra notikumiem. KC Imanta vestibilā un KC Iļģuciems salonā un Amatu namā.

Barikāžu atceres pasākums Zaķusalā pie Latvijas Televīzijas ēkas, godinot 1991. gada barikāžu dalībniekus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.