Lielajā Dziesmu un Deju svētku bildē mēs katrs esam kā pikselītis digitālajā foto. Dejotāji un skatītāji Daugavas stadionā “cilvēkpikselīšus” skatīja tuvumā un tālumā, bet Lielajā estrādē katrs skatītājs bija sarkans vai balts pikselītis, pateicoties ģeniālai domai veidot mūsu karogu no koncerta programmas lapām. Karogu, kas redzams pasaulei un pilsētai.
Izrādījās, ka tieši šī pikseļdeja-ideja savienoja-apvienoja dejotājus, dziedātājus, visus svētku dalībniekus ar skatītājiem tik varenā kopsajūtā, kādu nebija gaidījis un paredzējis neviens, ja nu vienīgi senie latvju dievi.
Ko tad juta un domāja katrs pikselītis, neatkarīga, kāda loma šai digitālajā audumā.
Madara Sondore dzied LU korī “Aura”, bet svētkos bija brīvprātīgais pikselītis
Tas bija ļoti, ļoti iedvesmojoši – spēcīgas emocijas, saviļņojums! Kad sākās nedienas ar elektrību un nodzisa gan ekrāns, gan skaņa, sākumā bija satraukums, bet mums, kā pikseļiem, tas nebija šķērslis – mēs turpinājām sekot kustībām un saglabāt vienotību un mieru. Arī lietus netraucēja – kad atskanēja pērkona dārdi un sāka gāzt, pikseļi bija uzdevuma augstumos, toties bērniem pikseļi kalpoja kā lietussargs.
Vai koncertu vajadzēja pārtraukt? Domāju, ka, ņemot vērā dzelteno brīdinājumu visā valstī, koncertu vajadzēja vai nu pārcelt par pāris stundām, vai atcelt pavisam, taču saprotu, ka visus apziņot nebūtu bijis iespējams. Tāpēc viss labi, kas labi beidzas. Un šī bija pieredze, ko ilgi atcerēšos, tikai nākošajos svētkos gan stāvēšu Sidraba birzī ar savu „Auru“.
Annija Liepa, Valsts 1. ģimnāzijas kora “Frekvence” dalībniece
Vai jūsu diriģents bija priecīgs, ka koru karos “Frekvence” dabūja tikai otro vietu? Varbūt cerējāt uz pirmo? Viņš mums vienmēr ir priecīgs un izskatās laimīgs un mēs arī...
Svētkos piedalās diezgan daudz Valsts 1. ģimnāzijas skolēnu. Vai sanāk satikties ar klases biedriem, kas piedalās citu žanru koncertos un kā reaģējāt uz pērkona negaisu?
Annija: „Kā rakstīts "Manā dziesmā" pēc negaisa vienmēr būs saule! Mums ne tikai pēc, bet arī pirms visa diena bija saulaina un pērkons neko nespēja izbojāt. Turklāt pērkons sākās tieši Brauna "Saule, Pērkons, Daugava" laikā un pats diriģents Ceplenieks bija starā un to nosauca par vēsturisku momentu . Mūsu korim pat tapa jauns joks– saule bija, pērkons bija, kur Daugava?” Kopumā dziesmu svētkos grūti nesatikt kādu, ko pazīstu. Ne tikai no pirmās ģimnāzijas bet arī citām skolām. Iepazinos arī ar citiem jauniem koristiem un dejotājiem no Jelgavas, Jēkabpils un citām Rīgas skolām. Bet patiesībā dziesmu svētkos pat nevienu nav tuvu jāpazīst, lai sajustu svētkus.“
Annijai taisnība – apkārt daudz paziņu, draugu un rodas jaunas draudzības un mīlestības saites un tāda kopmīlestība uz zemi, ko par savu sauc.