Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aizvien aktīvāk turpina savu ekspansiju ārpus Latvijas: jau iepriekš tā tika dibinājusi filiāles ārvalstīs, kas darbojās kā RSU studiju klīniskā bāze, proti, nodrošināja prakses vietas ārvalstu slimnīcās RSU studentiem.

Reklāma

Nu izveidota pirmā filiāle Vācijā, kurā varēs apgūt arī teorētiskās zināšanas.

Tieši ar Vāciju pirms astoņiem gadiem sākās pirmā RSU šāda veida starpvalstu sadarbība. Toreiz tika izveidota filiāle Neisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā "Lukaskrankenhaus". Tajā studenti varēja tikai iziet praksi. Divus gadus vēlāk RSU parakstīju līgumu ar Bolcāno slimnīcu Itālijā, kurā arī tika izveidota RSU filiāle, uz kuru sāka sūtīt praksē RSU piektā kursa studentus. Slimnīcā apgūstamo prasmju, iemaņu un kompetenču klāsts tika saskaņots ar RSU studiju procesu.

Tagad šādi klīnisko studiju centri RSU ir astoņi Vācijā un seši vēl citās valstīs. Ekspansija Vācijā ir likumsakarīga, jo tieši no šīs valsts RSU ir visvairāk ārvalstu studentu. 

Piemēram, šoruden pat ceturtdaļa no visiem jaunuzņemtajiem ārvalstu studentiem bija no Vācijas. Kopumā studijas RSU uzsāka vairāk nekā 400 ārvalstnieku. Taču medicīnas studijās būtiska loma ir arī praksei veselības aprūpes iestādēs, bet tās iespējas Latvijā nav bezizmēra, turklāt, lai praktizētos mūsu valsts slimnīcās, ir labi jāzina latviešu valoda. Pēdējos gados RSU izdevies nodrošināt, ka 99 procenti no Vācijas nākušo studentu iziet praksi vācu veselības aprūpes iestādēs.

Jaunajā filiālē varēs mācīties, sākot ar ceturto studiju gadu, tajā tiks piedāvātas arī teorētiskās zināšanas. Tā atrodas Elbas slimnīcā Štādē. RSU sadarbība ar šo slimnīcu aizsākusies jau pirms četriem gadiem. Pilotprojekta ietvaros apgūt jaunas zināšanas un prasmes turp devušās jau piecas studentu grupas – kopumā 46 studenti. Šogad RSU Štādes filiālē mācības uzsāk 26 studenti. Kaut studenti mācīsies Vācijā, mācību programmas un eksāmenu saturu, kā arī zinātniskā grāda piešķiršanu joprojām noteiks Latvijas tiesību akti. Studenti mācīsies angļu valodā.

Ārvalstu studenti studiju programmā "Medicīna" par vienu studiju gadu maksā 13 000 eiro. 

No vienas puses, varētu secināt, ka RSU, īstenojot šāda veida medicīnas studiju eksportu, paveras vēl plašākas peļņas iespējas. No otras puses: pasniedzēji šajā filiālē būs vācu mācībspēki, un, ja viņiem maksās Vācijas algas, peļņa, iespējams, nebūs tik liela, kā tā būtu Latvijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.