"RIX Rīgas lidosta", ko līdz šim pazinām kā "Starptautiskā lidosta "Rīga"", šogad uzsāks ambiciozu attīstības plānu īstenošanu – sāksies jaunā pasažieru termināļa būvniecība, kā arī darbs pie lidostas pilsētas "RIX Airport City" izveides. Vienlaikus Baltijā lielākā lidosta uzsākusi arī zīmola un vizuālās identitātes maiņu, kas līdz šim kopumā jau izmaksājusi 92 607 eiro (bez PVN).

Kā vakar mediju pasākumā informēja "RIX Rīgas lidostas" valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa, uzņēmumam ir vīzija kļūt par nākotnes Ziemeļeiropas ceļošanas centru, kas veicinās visas Latvijas konkurētspēju reģionā un tautsaimniecības attīstību. Divi galvenie elementi, kas veidos "RIX lidostas" vidi, ir jaunais pasažieru terminālis un lidostas pilsēta "RIX Airport City".

Jaunā termināļa būvniecībai jāsākas šā gada otrajā pusē, un tā jāpabeidz līdz 2028. gada beigām. Kopējais būvapjoms būs vairāk nekā 45 000 m2, bet investīcijas lēstas 167 miljonu eiro apjomā. Jaunais terminālis būšot ilgtspējīgs, moderns un ergonomisks. Lai uzlabotu pasažieru ceļošanas pieredzi, tajā būs nākotnes prasībām atbilstoša pasažieru reģistrācijas zāle, drošības un robežkontroles zona, veikali un kafejnīcas, bagāžas apstrādes komplekss, jauni piebraucamie ceļi, daudzstāvu autostāvvieta un savienojums ar "Rail Baltica" staciju, kas atradīsies pašreizējās īstermiņa autostāvvietas un piebraukšanas rampas vietā.

Savukārt "RIX Airport City" būs jauna, daudzfunkcionāla pilsēta līdzās Rīgas lidostai. 

Tajā paredzēts izveidot viesnīcas, birojus un mazumtirdzniecības telpas, kā arī daudzveidīgus pakalpojumus pasažieriem, kravu apkalpotājiem un vietējiem iedzīvotājiem 24 hektāru plašā teritorijā. Tā būšot jauna tipa pilsēta un pašpietiekams galamērķis, no kura pa auto, sliežu un gaisa ceļiem būšot ērti un ātri sasniedzams Rīgas centrs, citas Latvijas pilsētas, pārējo Baltijas valstu galvaspilsētas un visa pasaule. Plānotās investīcijas pilsētas pakāpeniskai izveidei plānotas 300 miljonu eiro apmērā.

Šogad reģiona vadošajai lidostai aprit 50 gadu, un uzņēmuma vadība domā, ka šis esot īstais laiks stratēģisko plānu realizācijas uzsākšanai un arī zīmola maiņai, kas domāta kā iepriekšējās vizuālās identitātes evolūcija.

Jaunā zīmola zaļās, zilās un bēšās krāsas simbolizē dabu, bet grafiskie elementi esot latviešu etnogrāfisko rakstu zīmju un arhitektūras iedvesmoti. 

Zīmola sauklis "Tuvāk, nekā gaidīji" ("Closer Than Expected" – angl.) ietverot ideju par ērtu savienojumu un vieglu sasniedzamību lidostas robežās un visas pasaules kontekstā. 

Zīmola ieviešana sākšoties tagad un notiks pakāpeniski līdz 2028. gadam, lai šim mērķim paredzētos līdzekļus izmantotu racionāli un taupīgi. Šogad jauno vizuālo identitāti plānots ieviest vairāk nekā pusē materiālu – digitālajā vidē, lietvedības materiālos, suvenīros, izkārtnēs, termināļa informācijas materiālos, apģērbos, transportā un citviet.

Lidostas pārstāvji informē, ka pērn apkalpoti 6,63 miljoni pasažieru – par 23% vairāk nekā gadu iepriekš. Lidostā 2023. gadā strādājušas 20 aviokompānijas, kopumā apkalpots vairāk nekā 61 tūkstotis lidojumu. Arī 2023. gadā "RIX Rīgas lidosta" bijusi līdere Baltijas valstīs, apkalpojot 42% no kopējā Baltijas aviopasažieru skaita un 40% visu lidojumu.

Tiešo pasažieru skaita ziņā "RIX Rīgas lidosta" atgriezusies pie pirmspandēmijas laika rādītājiem, atsevišķos mēnešos pat apkalpots vairāk tiešo pasažieru nekā 2019. gadā. Savukārt 

salīdzinājumā ar 2022. gadu tiešo pasažieru skaits audzis par 23% un pārsniedzis 5,2 miljonu atzīmi.

Piedāvātais plašais maršrutu tīkls no Rīgas ir veicinājis transfēra un tranzīta pasažieru skaita atjaunošanos. Tranzīta pasažieru plūsma esot stabilizējusies, un 22% pasažieru jeb vairāk nekā 1,4 miljoni Rīgu izmantojuši kā pārsēšanās lidostu tālākiem lidojumiem. Salīdzinājumā ar 2022. gadu tas bijis pieaugums par 40%. Šogad "RIX Rīgas lidosta" plāno apkalpot 8,1 miljonu pasažieru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.