Tomātus, gurķus, piparus un citus siltumnīcā audzējamus augus izdevīgi stādīt lielos, piemēram, 10 litru tilpuma podos. Var izmantot arī pārtikai izmantotos vai citus spaiņus, taču trauka formai un sieniņu biezumam ir sava nozīme auga labsajūtā.

Poda apakšā esošos drenāžas caurumus pagriež vēl lielākus. Vasaras laikā augs saknes ielaiž augsnē zem tā un aug labāk nekā tie, kas mīt tikai podā.

Šādus podus siltumnīcā var sākt sagatavot savlaikus, lai, pienākot stādīšanas brīdim, tie jau būtu gatavi.

Apakšā liek krietnu lāpstu satrūdējušu kūtsmēslu. Ja tādu nav, augsnei pievieno vismaz slieku humusu vai kompostu. Labas ir arī nopērkamās vistu mēslu granulas, kuras lēni sķīst un baro augu. Protams, papildus var pielikt un vēlāk barot ar mākslīgajiem mēslojumiem. Taču augsnei noteikti jāpievieno organiskais mēslojums.

Apakšā liek krietnu lāpstu satrūdējušu kūtsmēslu. Ja tādu nav, augsnei pievieno vismaz slieku humusu vai kompostu.

Šādi sagatavotos podus var likt sabiezināti, lai salnas gadījumā var sasegt, vai tikmēr, kamēr tiek apēsti siltumnīcā sasētie redīsi un agrie zaļumi. Vēlāk augus izretina. 

Podos siltumnīcā var paaudzēt arī tos stādus, kurus pēc salnām pārstāda dobē ārā.

Virs katram podam paredzētās vietas jau laikus var iesiet auklu auguma atbalstīšanai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.