Tētim ir II grupas invaliditāte. Vai viņam ir iespēja dabūt atļauju auto novietošanai invalīdu stāvvietā? Tētis pats auto nevada, taču es viņu regulāri vedu pie ārstiem, arī uz dažādiem kultūras pasākumiem un tirgu. Jautā Gunita Pierīgā.

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) informē, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu nr. 279 Ceļu satiksmes noteikumi 246. punktu automobiļiem, kurus vada vai kuru pasažieri ir personas ar invaliditāti, kam ir kustību un gaitas traucējumi un kam VDEĀVK izsniegusi atzinumu par medicīniskajām indikācijām vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai, vai automobiļiem, kuru pasažieri ir personas ar I invaliditātes grupu redzes traucējumu dēļ, automobiļa salonā pie priekšējā stikla atļauts novietot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti.

Tas nozīmē, ka personām ar II invaliditātes grupu ir tiesības uz invalīdu stāvvietu izmantošanas karti,

ja VDEĀVK izsniegusi atzinumu par medicīniskajām indikācijām vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai.

Primāri VDEĀVK šādu atzinumu izsniedz, ja nosūtījumā to atzīmē ģimenes ārsts. Persona iesniegumā arī pati var lūgt šo atzinumu sniegt.

Der zināt

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija, pamatojoties uz VDEĀVK sniegto informāciju.