Aprīlis Latvijā ir Putnu dienu mēnesis. Kāšiem savā dzimtenē atgriežas migrējošie putni, lai vītu jaunas ligzdas un meklētu pagājušā gada putnu būrīšus.

Sestdien, 27. aprīlī no pulksten 10 līdz 16 uz Putnu dienu aicina LU botāniskais dārzs Rīgā. Ikviens varēs iesaistīties putnu būrīšu darbnīcā, doties ekskursijās pa dārzu un piedalīties izzinošās spēlēs. Lai piedalītos pasākumā, jāiegādājas botāniskā dārza ieejas biļete.

Interesants piedzīvojums būs arī 7 km garais 

putnu vērošanas pārgājiens Peļļu dabas takā, kas vijas caur neskartu dabu, mežiem, garām virknei gleznainu ezeru, brīdi iesoļojot arī Igaunijā. 

Nobeigumā pikniks pie ugunskura. Līdzi vēlams ņemt binokli un kādu našķi piknikam. Tikšanās pie dabas mājas pie Ilgāja ezera Veclaicenes pagastā 27. aprīlī pulksten 10. Iepriekš jāpiesakās pa tālruni 26361954.

28. aprīlī no pulksten 9.30 līdz 12.30 Putnu diena Cesvainē. Tūrisma centrā notiks putnu būrīšu darbnīca, bet pils parkā paredzēta putnu vērošanas un klausīšanās pastaiga. Aktivitātes vadīs ornitologs Elvijs Kantāns. Iepriekšēja pieteikšanās Cesvaines tūrisma centrā, tālrunis 26172637.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.