Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā padomu un recepšu grāmatu "Cepamprieks". Grāmata sastādīta no LA Tematiskajām avīzēm un "Padoms Rokā" materiāliem. Grāmatu konsultējusi LU lektore, recepšu pazinēja, grāmatu autore Lolita Šelvaha.

Cepeškrāsns ir katras virtuves sirds. Un viss, ko varam tajā pagatavot, dāvā ģimenisku sajūtu un vēderpriekus mīļajiem. Process ir sabiedrisks no brīža, kad beram bļodā miltus, līdz brīdim, kad no karstās plāts uzmanīgi noņemam cepumus, kēksus, kūku pamatnes vai no pannas noceļam pēc brīvdienām smaržojošas pankūkas. Ja patīk cept, gatavot, servēt un baudīt gardu ēdienu, šī grāmata jums noteikti noderēs. Receptes varam sacerēt paši, bet to kā poļi vāra zupu ar mīklas austiņām, kā pareizi atspaidīt rauga mīklu un citus cepšanas noslēpumus, atradīsiet šajās lappusēs. 

Grāmatas saturs:

  • Miltu veidi, bezglutēna miltu pielietojums.
  • Mīklas pamata un papildsastāvdaļas, mīklu veidi, mīklu gatavošana.
  • Našķi, saldi gardumi: cepumi, kūkas, kēksi, mafini, groziņi, saldās ruletes.
  • Kulinārija: pankūkas, pamatēdieni, deserti, uzkodas.
  • Maizes receptes cepšanai parastajā cepeškrāsnī, receptes, kas vienmēr izdodas.
  • Maizes receptes cepšanai maizes cepamajā mašīnā.
  • Maizes, miltu uzglabāšana.
Praktisko padomu grāmata "Cepamprieks".

Lolita Šelvaha, LU lektore, recepšu pazinēja, grāmatas konsultante: CEPT UN PRIECĀTIES, – tāds ir grāmatas mērķis.Lai katrs var izvēlēties sev tīkamāko recepti gardumiem,sākot no vienkāršas brokastu maizītes, cepumu, uzkoduveidiem, līdz nopietnai maizei, kuras gatavošana prasapieredzi un pamatīgas prasmes. Jāseko receptei, tadgardais un smaržīgais rezultāts būs nodrošināts. Grāmatāatradīsiet ierosmi arī zupām, pamatēdieniem, desertiem,saldām smalkmaizītēm un kūkām. Ķerieties tik klāt! Laiput milti, virmo aromāti, un staro cepēja smaids.

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit