Nopirku veikalā hibiska stādu. Vai tas ieaugsies un kā tas jākopj? Jautā Inese Daugavpilī.

“Hibisks nav augs, kas Latvijā dārzā augs bez problēmām. Ir dažas šķirnes, kurām ir lielāka salcietība, taču arī tās īpaši jālolo. Turklāt tās ir retums, maksā dārgi, bet no ārzemēm pie mums ieved kaut kādu masu produkciju,” skaidro daiļdārza Saulesķirši saimniece Velta Breidaka. 

Hibiska stāds.

Viņas dārzā ziemo daži īpaši hibiski, taču tas ir izņēmums, nevis norma. Turklāt augu kolekcionāre tos speciāli aprūpē. Šie hibiski uzzied vēlu – augusta beigās, septembrī, kad ir jau salnu risks. 


Latvijas apstākļos hibiskus droši var audzēt tikai podos, kurus ziemā novieto vēsā pagrabā (gaisa temperatūra vajadzīga virs nulles – kā kartupeļiem un liellapu hortenzijām). Arī Saules­ķiršos daži hibiski tā ziemo. 

Pavasarī nes ārā no pagraba pēc iespējas agrāk, jo hibiski mostas lēni. Pat siltumnīcā mēnesi turēti, augi nekust no vietas.


Hibisks podā var kļūt par labu dārza rotu – kad zied, novieto, kur vēlas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.