Vēdlodziņš siltumnīcas jumtā ir labākais risinājums, lai izvēdinātu siltumnīcu – samazinātu gaisa temperatūru un mitrumu. Protams, ik rītu nepieciešams to atvērt, bet vakarā vai vēsā dienā aizvērt.

Sagatavojot materiālu žurnālam par automātiskajām siltumnīcas vēdināšanas sistēmām, ko darbina termocilindri, nolēmu tādu ierīkot arī savā siltumnīcā.


Esmu izvēlējies siltumnīcu Agrosfera Titan. Lai ierīkotu jumta logu, bija atsevišķi jāiegādājas tā rāmis un vēdināšanas sistēma. Kopā iztērēju 47 eiro, no tiem pusi izmaksāja loga rāmis.


Kā ierīkot loga rāmi


Pēc ražotāja norādītās instrukcijas, starp siltumnīcas lokiem ieskrūvēju loga rāmi un ievietoju pašu logu, kas izgatavots no cinkota metāla kvadrātcaurulēm un saliekts nepieciešamajā leņķī. Visai uzmanīgi bija jārīkojas, lai rāmim un loga vērtnei pieskrūvētu polikarbonāta loksni, kas sedz siltumnīcu. Materiāls pēc gada lietošanas saules pusē bija kļuvis mazliet trausls. Kad visas skrūves un eņģes atbilstīgi instrukcijai bija pieskrūvētas, atlika ar ļoti asu celtniecības nazi pārgriezt polikarbonāta loksni gar loga rāmi. 


Eņģu malā loksni pārgriež tikai no apakšas, lai tā locītos un lietusūdens no jumta augšpuses netecētu siltumnīcā. 


Loga atvērēja piestiprināšana


Nu vēsā rītā atlika piestiprināt atvērēju – tā norādījis ražotājs, lai loga atvēršanas mehānismu varētu noregulēt un tas darbotos korekti. Loga atvēršana sākas pie 17 grādiem. Bija patiess prieks vērot, kā no rīta, siltumnīcai sasilstot, logs atveras un vakarā atdziestot aizveras. 


Atvērējs spēj atvērt un aizvērt līdz 14 kg smagu logu, tāpēc tas piemērots arī koka karkasa siltumnīcām. Vienīgā prasība – nekas nedrīkst kavēt loga atvēršanu un aizvēršanu. Savukārt komplektā esošie stiprinājumi paredzēti siltumnīcu karkasiem no plānām metāla plāksnītēm. Citos gadījumos skrūves jāpiemeklē pašam. Tā bija arī manā gadījumā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.