Obligātā gada ienākumu deklarācija par 2023. gadu jāiesniedz no 2024. gada 1. marta līdz 3. jūnijam (ieskaitot), bet, ja 2023. gada ienākumi pārsniedz 78 100 eiro, tad no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.

Ikviens cilvēks, par kura ienākumiem tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, var brīvprātīgi iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu no valsts pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par saviem un savu ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem. 

To var izdarīt jebkurā brīdī triju gadu laikā. 

Tam, kādā secībā deklarācijas iesniedz, nav saistības ar pārmaksātā nodokļa atmaksas laiku, citiem vārdiem – nav tā, ka tiem, kuri iesniedz deklarācijas agrāk, nodokļa pārmaksu ieskaita kontā pirmajiem. 

Pārmaksāto nodokļu atmaksa notiek triju mēnešu laikā no deklarācijas saņemšanas dienas. 

To, kam gada ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti, var uzzināt vietnē: www.vid.gov.lv, sadaļā Aktualitātes > Iedzīvotājiem > Gada ienākumu deklarācija > Obligāti iesniedzamā gada ienākumu deklarācija.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.