Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks šonedēļ labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

6.11., 11.11. (dienas vidus) Stādīšanai, sēšanai un ražas novākšanai nelabvēlīgs laiks

7.–8.11. Augļu dienas

Sakārto sēklu krājumus. Ieziemo augļukokus un neiestādītos stādus. Pārbauda glabāšanai noliktos augļus un dārzeņus, izvāc bojātos. Spiež sulas, konservē, vāra ievārījumus un gatavo sukādes.

9.–12.11. Sakņu dienas

Novāc vēlos sakņaugus: mārrutkus, topinambūrus, pastinakus, melnsaknes. Sarok pieneņu saknes. Apstrādā un mēslo augsni. Stāda ziemas ķiplokus, sīpolus, tulpes un citas pavasara sīpolpuķes. Pierok neiestādītos koku un krūmu stādus. Ierok balstus ēnošanas materiāla nostiprināšanai ap dekoratīvajiem skujeņiem. Piesedz komposta kaudzes ar lapām vai salmiem. Pārbauda temperatūru sakņu glabātavās.

12.11. (no pusdienas) Ziedu dienas

Stāda tulpes un citas pavasara sīpolpuķes. Apgriež ziemcietes, sagatavo ziemošanai rozes un citus sala neizturīgos kociņus un krūmus. Pierok un piesedz ziemciešu un dekoratīvo augu stādus. Griež skujkoku zarus augu piesegšanai, klūgas pinumiem. Gatavo sukādes un ievārījumus.

13.11. Stādīšanai, sēšanai un ražas novākšanai nelabvēlīgs laiks

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.