Ar rokdarbu studijas “Spārni” radošajām dalībniecēm esmu pazīstama jau ilgāku laiku, un viņu talantīgie darbi regulāri raduši atspoguļojumu žurnāla lappusēs. Vispirms ieraudzīju Tabitas Saulītes rokdarbus ar “odziņu” un ļoti vēlējos iepazīt pašu talantīgo rokdarbnieci. Un šovasar Sabiles rokdarbnieku saietā satikos ar Tabitu, kura bija ieradusies ar savu rokdarbu pūru, turklāt baltās princeses pavadībā.

Adīšanas pasaulē

Tabitas mamma savulaik strādāja par adītāju sadzīves pakalpojumu kombinātā. Arī vecmāmiņa labprāt adīja. Līdz ar to viņa ar abām māsām dzīvoja adīšanas pasaulē jau kopš bērnības. Visas iemācījās adīt un adīja visu, tajā skaitā arī džemperus: 

“Kad skolā darbmācības stundās vajadzēja adīt kādu šallīti, es jau adīju apģērbus. Piemēram, desmit gados noadīju savu pirmo džemperi. Stundās adīšanas prasmē neko jaunu neiemācījos, toties patika apgūt aušanu, šūšanu utt. Uz skolas izlaidumu uzšuvu sev kleitu.”

Svārciņi no maziem tamborētiem rombiņiem izskatās eleganti.

Tabita atceras, ka tolaik žurnāla “Padomju Latvijas Sieviete” pielikumā bija publicēts lāču ķepas musturs, kuru vēlējās uzadīt, bet gāja grūti. Viņa pārzīmēja savas vecmāmiņas musturu kladi, bet viss mantojums aizgāja zudībā.

Tabita jau ilgi draudzējas ar Joniku Tērvidi, un viņa aicināja nākt uz rokdarbu studijas “Spārni” nodarbībām Ventspils amatu mājā. Te reiz Tabitai uzdāvināja Kaucmindes tautastērpu, bet bija jāpārada zeķes. Un Jonika ieteica aiziet uz amatu māju, kur tajā laikā bija apskatāma zeķu izstāde. Tā rokdarbniece iepazinās ar Astrīdu Kinni un sāka iet uz nodarbībām: “Ventspilī nav stiprākas vietas kā amatu māja, un pasakaini laba ir “Spārnu” vadītāja Astrīda Kinne. Ir prieks uz turieni doties.” Nodarbības notiek reizi mēnesī, ko vada Baiba Kečko un Jonika Tērvide. Tā kā viņa pati jau pārzina dažādus rokdarbu veidus, skatās, uz kādām iet, lai kaut ko vēl piemācītos.

Džemperis ar somiņu maigās krāsās Tabitai tapa, lai izmēģinātu tamborēšanu ar dakšiņu.
Raksta tuvplāns.

Piepildītais Sabiles laiks

Inas Valteres organizētajā Sabiles rokdarbnieku vasaras nometnē Tabita pabija trīs reizes. Un ir patiesi gandarīta par to ideju daudzumu, ko tur guva. 

Nometnē var sasmelties visādas jaunas ierosmes, ka iegūtās enerģijas pietiek visam gadam. 

Sabiles rokdarbnieku salidojums ir īsta rokdarbu prasmju krātuvīte!

“Arī šim aplim, ko visas noadījām Sabiles rokdarbnieču saietā, citas izvēlējās tādas mierīgas, ieturētas krāsas, bet es – viskošākās...” tā Tabilta.

Šoreiz Tabita Sabilē ieradās ar savu balto princesi Mīlulīti. Kaķenīte pa dienu staigāja lepni pie sarkanas izskatīgas pavadas, bet vakaros sēdēja blakus saimniecei, kamēr viņa nodarbojās ar rokdarbiem. Un visu laiku saimnieci ļoti uzmanīja.

Cimdi ir adīti no smalkas merīnvilnas ar Ilzes Buivides iedotu saulītes rakstu, kā uzvārdā.

Ideju ģenerēšana

Tabitai galvā ir tik daudz ideju, ka nespēj tās visas piepildīt. Viņa vienmēr kaut ko izdomā: “Ja sāku ideju virzienā domāt, šķiet – varu pat uzņēmumu dibināt, cik daudz priekšlikumu man rosās pa galvu.”

Patīk pārveidot lietas no tekstila izstrādājumiem, jo – kāpēc mest ārā? Piemēram, pašreiz no kupliem svārkiem top galdauts, vai arī -  no džempera kaķu gultiņa. Tabita ir arī pāršuvusi sporta tērpu, ko valkā gadiem...

Tabita vairāk nodarbojas ar adīšanu un tamborēšanu. Piemēram, džemperim rozā ziediņus satamborēja mēneša laikā, pēc tam tapa zaļās lapiņas. Lai būtu pilns komplekts, rokdarbniece notamborēja arī atbilstošu bereti.

Apmetnis no biezas dzijas.

Zilais apmetnis ir darināts no biezas dzijas, ko Tabitai iedevusi draudzene: “Viņa nezinājusi, ko ar to iesākt. Tad piedāvāju atdot man.” Viņa sākusi to tamborēt kā grīdas celiņu, bet palicis žēl tā dziju izmantot. Un tapis silts apģērbs, ko Tabita uzvelk aukstā laikā.

Žurnāla "Praktiskie Rokdarbi" jaunajā pielikumā "Chanel tipa un citas adītās jakas" lasiet: 

 • Speciāli austā auduma darba gaita Chanel tipa jakām.
 • Chanel jaku šūšanas darba gaita.
 • Aksesuāri pie Chanel jakām.
 • Īsās jakas mozaīkas tehnikā.
 • Pieguļoša fasona jaka ar lentīšu izšuvumiem.
 • Jakas no Pāces batikotās vilnas dzijas.
 • Pieguļoša fasona kardigāna jaka.
 • Pieguļoša jaka ar iešūtām piedurknēm.
 • Jaka labiski kreiliskajā adījumā.
 • Pieguļoša jaka ar greznu ziedu motīvu izšuvumu.
 • Pieguļoša tipa jaka gludajā adījumā.
 • Pieguļoša tipa jaka ar kuplām piedurknēm.
 • Silta jaka no mohēras dzijas.
 • Jaka mašīnadījumā.
 • Piecas rakstainās pieguļošās jakas.
 • Neparasta adījuma kostīmjaka.
 • Chanel tipa jaciņas no muzeju krājumiem. 
Žurnāls "Praktiskie Rokdarbi".

Abonē žurnālu šeit.