Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

3.–4.06. Augļu dienas. Izstāda pastāvīgā vietā ķirbju dēstus. Sēj gurķus un pupiņas. Novāc rabarberu kātus un lasa ogas. Konservē un gatavo ievārījumus. Tomātiem un gurķiem veic nepieciešamos veidošanas darbus.

5.06. (līdz pusdienai) Sakņu diena.Ravē un rušina sējumus un stādījumus. Sakārto komposta kaudzes. Mēslo sakņaugus. Norok tulpju sīpolus.

5. (no pusdienas)–7.06 . (līdz pusdienai), 8.–9.06. Nelabvēlīgas dienas. Ravē un pļauj nezāles.

7.06. (no pusdienas) Ziedu diena. Sēj viengadīgās un divgadīgās vasaras puķes un nektāraugus. Stāda vasaras puķes. No dobes dobē var pārstādīt narcises. Pļauj zālienus un zālājus ziemas lopbarībai. Vāc augus tējām, griež zarus pirtsslotām.

9. (no pēcpusdienas)–10.06.  Lapu dienas. Laista un mēslo augus. Stāda kāpostus. Sēj dilles, rukolu, baziliku un citus ātri augošus zaļumaugus, kā arī skābenes un lapu pētersīļus rudens un nākamā pavasara ražai. Sēj arī zālājus un zaļmēslojuma augus.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.