1. maijā, svinot Latvijas 20. gadadienu kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, Latvijā notieik dažādi svinīgi pasākumi.

Reklāma

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti trešdien, 1. maijā, tiešraidē vērot koncertu, apskatīt pilsētas vides mākslas objektus un piedalīties zibakcijā ar lielāko Eiropas Savienības karogu Latvijā, kā arī gaismas akcijā "Latvija mirdz Eiropā". Četrās Latvijas pilsētās – Rīgā, Rēzeknē, Cēsīs un Liepājā – Eiropas karoga krāsās iemirdzēsies svētku instalācijas. Rīgā gaismas stari tieksies debesīs pie Brīvības pieminekļa, Rēzeknē – pie Latgales vēstniecības "GORS", Cēsīs – pie Vidzemes koncertzāles, Liepājā – Rožu laukumā. Līdzīga gaismas akcija noritēs vēl 16 ES dalībvalstīs, kur arī par godu līdz šim vērienīgākajai ES paplašināšanās gadadienai tiks izgaismoti nacionālas un reģionālas nozīmes objekti.

Bet jau 30. aprīlī Valsts kanceleja kopā ar karikatūristu Gati Šļūku liepu alejā pretī Ministru kabineta ēkai atklāja brīvdabas izstādi "Karikatūrista kods – mīti un patiesība par Latvijas dalību ES un NATO". Izstādē var ar smaidu paraudzīties uz desmit mītiem, stereotipiem un maldīgiem uzskatiem par NATO un ES un kritiski novērtēt arī savu pārliecību, vēsta Valsts kanceleja.

Liepu alejā pie Ministru kabineta ēkas līdz 28. maijam apskatāma izstāde "Karikatūrista kods – mīti un patiesība par Latvijas dalību ES un NATO".

Šogad aprit 20. gadadiena, kopš Latvija kļuvusi par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti. 

"Latvijas ceļš uz iekļaušanos NATO un ES ir stāsts par drosmi, izlēmību un neatlaidīgu darbu.

Pēc desmitgadēm ilgas cīņas par neatkarības un valstiskās identitātes atjaunošanu Latvija uzņēma ambiciozu kursu, lai nostiprinātu savu vietu Eiropas un transatlantisko tautu kopienā. Dalība NATO un ES ir atvērusi Latvijai durvis uz drošību, ekonomisko izaugsmi un plašākas sociālās labklājības, izglītības, kultūras un personīgās brīvības iespējām. 

Liepu alejā pie Ministru kabineta ēkas līdz 28. maijam apskatāma izstāde "Karikatūrista kods – mīti un patiesība par Latvijas dalību ES un NATO".

Vienlaikus arī Latvija ar savu pieredzi un ģeogrāfisko novietojumu ir pierādījusi sevi kā uzticamu un nopietnu partneri NATO un ES, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu starptautiskajā drošības politikā un veicinot ES ārpolitikas un drošības iniciatīvas," tāds vēsturisko notikumu vērtējums lasāms Latvijas valdības mājaslapā.

Eiropas Savienībai Latvija oficiāli pievienojās 2004. gada 1. maijā kopā ar Igauniju, Lietuvu, Poliju, Čehiju, Slovākiju, Ungāriju, Slovēniju, Maltu un Kipru. Pirms tam 2003. gada 20. septembrī notika referendums par Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai. Šajā tautas nobalsošanā piedalījās 71,49% balsstiesīgo. Par iestāšanos ES bija 676 700 vēlētāju (66,97%), pret – 325 980 (32,26%). "Par" balsu īpatsvars nesasniedza pusi Daugavpilī (30,9%), Rēzeknē (43,0%), Daugavpils rajonā (48,4%), Krāslavas rajonā (48,1%) un Ludzas rajonā (49,5%).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.