ASV izlūkdienesti uzskata, ka Krievijas vadonis Vladimirs Putins neesot devis tiešu rīkojumu noslepkavot ieslodzīto opozicionāru Alekseju Navaļniju, vēsta laikraksts "Wall Street Journal".

Reklāma

Vairāki ASV izlūkdienesti, tostarp Centrālā izlūkošanas pārvalde, Nacionālās izlūkošanas direktora birojs, kura pārziņā atrodas Savienoto Valstu izlūkdienesti, un Valsts departamenta izlūkošanas nodaļa, ir vienisprātis, ka Putins, visdrīzākais, nav devis rīkojumu "tobrīd" nogalināt ieslodzīto opozicionāru. Navaļnijs cietumā Krievijā aiz polārā loka nomira 16. februārī. 

ASV izlūkdienesti esot darījuši zināmus šos secinājumus arī vairākām izlūkošanas aģentūrām Eiropā, kur tomēr vērojama skepse par šādu versiju. 

ASV izlūkdienesti pie šāda secinājuma nākuši, izvērtējot gan "slepenu informāciju", gan arī "publiski pieejamus faktus", tostarp ņemot vērā Navaļnija nāves brīdi un to, ka tas aizēnoja Putina "pārvēlēšanu" prezidenta amatā, vēsta "Wall Street Journal". Putins ir izteicies, ka neilgi pirms Navaļnija nāves esot piekritis viņu apmainīt, par ko runājuši arī opozicionāra līdzgaitnieki.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.