Uz Latvijas Ārlietu ministriju 20. septembrī tiek izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis, lai prasītu paskaidrojumus par Krievijas kavēšanos izmaksāt pensijas saviem pilsoņiem Latvijā.

Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš skaidro, ka Krievija nepilda līgumiskās saistības pret Latvijā dzīvojošiem Krievijas pensiju saņēmējiem, nenodrošinot finanšu līdzekļu pārskaitījumu pensiju izmaksai.

Krievijas pensiju izmaksa par šā gada trešo ceturksni kavēsies, jo nav saņemti naudas līdzekļi no Krievijas Federācijas Pensiju un sociālās apdrošināšanas fonda. Kā informēja Labklājības ministrija, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šīs pensijas tikai izmaksā, bet līdzekļi ir jānodrošina Krievijai.

VSAA izmaksā Krievijas pensijas Latvijā dzīvojošām personām, kurām pensijas piešķirtas saskaņā ar Latvijas un Krievijas līgumu par sadarbību sociālās drošības jomā. Līgums ir spēkā no 2011. gada 19. janvāra.

VSAA preses sekretāre Iveta Daine informēja, ka Krievijas pensiju izmaksa tiek veikta pa ceturkšņiem, septembrī ir jāizmaksā pensijas par jūliju, augustu un septembri. Augusta vidū iestāde saņēma informāciju par personām, kurām jāizmaksā pensijas, un to apmērus, bet tam nesekoja naudas pārskaitījums. 

"Krievijas puse informēja, ka veikusi pārskaitījumu, tomēr šī nauda nav nonākusi līdz VSAA. No savas puses lūdzām veikt atkārtotu pārskaitījumu. 

Saziņa bija arī pagājušajā nedēļā, un mums ir informācija, ka Krievijas puse meklē risinājumu," sacīja Daine.

VSAA dati liecina, ka otrā ceturkšņa Krievijas pensiju izmaksām lielākais saņēmēju īpatsvars bija Rīgā – 48%, 13% – Daugavpilī un 9% – Liepājā.

2023. gada jūnijā par otro ceturksni Krievijas pensijas tika izmaksātas 10 300 personām, vidējā izmaksātā summa personai par mēnesi bija 133,72 eiro. Trešajā ceturksnī Krievijas pensijas jāizmaksā 10 474 personām.

VSAA rīcībā nav informācijas par tiem pensionāriem, kuri saņem Krievijas pensijas savos kontos ārpus līguma nosacījumiem tieši no Krievijas Federācijas Pensiju fonda.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.