Nevienai puķei nav jāmirst! Tādēļ sīpolpuķes podiņos ir jauka modes tendence. Šādi stādīti augi zied ilgi, turklāt tie var turpināt dzīvi dārzā.
"Hiacintes, muskares, krokusiņus un citas sīpolpuķītes, kas ziemā priecējušas telpās, pēc noziedēšanas var pārstādīt dārzā," skaidro Bulduru tehnikuma siltumnīcu vadītāja Laima Ozoliņa. Nav vērts pūlēties tikai ar uzziedinātajām tulpēm, kuras jau visus spēkus izšāvušas vienā plaukšanas reizē, turklāt ar tām var ievazāt dārzā slimības.
Lai pārstādīšana izdotos veiksmīga, noziedējušās sīpolpuķes, kamēr tās vēl podiņā, turpina mēreni laistīt, var pamēslot. Kad lapiņas sāk kalst, laistīšanu pārtrauc. Pilnīga lapiņu nokalšana ir zīme, ka sīpols sasūcis sevī visu lapu spēku un ir gatavs ziedēt atkal nākamgad. Pēc tam var rīkoties divējādi. Pirmais veids – podiņu ar sīpoliem glabā tumšā sausā vietā, piemēram, zem gultas, un izstāda dārzā vasaras beigās. Taču nereti podiņi aizmirstas tur, kur nolikti. Tādēļ izdevīgāks ir otrs variants – stāda sīpoliņus iesilušajā zemē, tiklīdz pavasaris to ļaus. Un tad var cerēt, ka sīpolpuķes uzziedēs jau nākampavasar.
Pavisam lieliski būtu, ja pilsētnieki, kam mājās sakrājušies podiņi ar noziedējušām sīpolpuķēm, rīkotos dabai draudzīgi un atdotu tos kādam draugam, kam ir māja laukos.