Pediatrs, homeopāts un Āgenskalna privātās klīnikas vadītājs Edgars Mednis ik pa laikam nonāk plašākā sabiedrības uzmanības lokā, bet pēdējais viņa izgājiens bija pēc tam, kad viņš apšaubīja mirušā četrgadīgā zēna difterijas diagnozi, sociālajos tīklos rakstot, ka tai jāpaliekot uz profesores Daces Zavadskas sirdsapziņas, "rokudzelži priekš viņas jau tiek spodrināti". Mednis arī izplatīja aizdomas, ka bērns "noārstēts līdz nāvei".

Reklāma

"Medņa rīcība ir vērtējama gan no sabiedrības veselības apdraudējuma aspekta, gan ņemot vērā publiski izteiktos nekorektos un aizvainojošos izteikumus par kolēģiem, kā arī izvērtējot naida runas pazīmes viņa publiski paustajos izteikumos," norādīja Latvijas Ārstu biedrība (LĀB). Ārstu profesionālā organizācija sola, ka Ētikas komisija veikšot detalizētu izmeklēšanu un lemšot par jautājuma tālāku virzību uz Sertifikācijas padomi, kā arī kopā ar Bērnu slimnīcu vērsīšoties tiesībsargājošajās iestādēs, lai tās izvērtējot, vai Medņa izteikumos nav saskatāma naida runa. 

Arī Pediatru asociācija lūgšot Sertifikācijas padomei, lai Mednim uz laiku, kamēr viņš pierāda savas ārsta zināšanas, apturētu sertifikātu. Ja tas nenotiks, asociācija lūgšot sertifikātu anulēt.

"Pediatru asociācijai ir valde. Paļaujos, ka valdes locekļi ir kompetenti speciālisti, kuri pārzina ārstu sertifikācijas kārtību, un lēmumu par manu "vakcinācijas zināšanu smelšanos" noteikti ir pieņēmuši pārdomāti. Vai arī sabiedrības indoktrinētās (cilvēku sistemātiska, ilgstoša pamācīšana vai ideoloģiska apstrāde, lai tie bez iebildumiem pieņemtu kādu mācību, teoriju, ideju utt. – M. L.) daļas iespaidā. Kā ir patiesībā, to nezinu. Zinu tikai to, ka godājamās Pediatru asociācijas vēlamās sankcijas pret mani tiek pieprasītas, jo uzdrošinos publiski un atklāti paust tieši to, ko klusiņām kabineta kaktiņā, braucot automašīnā vai baudot atpūtu mājās, domā vairums kolēģu – ārstu," tā, atbildot uz "Latvijas Avīzes" jautājumiem, raksta Edgars Mednis.

LĀB informēja, ka ir bijuši gadījumi, kad pieņemts lēmums atņemt ārstam sertifikātu. 

Šādu lēmumu varot pieņemt, piemēram, ja ārstam iestājusies kriminālatbildība vai viņš saņēmis administratīvu sodu, vai arī lēmumu par sertifikāta anulēšanu pieņēmusi Veselības inspekcija.

Mednis uzmanību piesaistīja jau pandēmijas laikā, piemēram, kad LTV raidījums "De facto" 2022. gada janvārī pievērsās ārstiem, kas izplata iespējamu dezinformāciju, Mednis sarunā ar Latvijas Televīzijas žurnālistu atzina, ka saviem pacientiem iesaka nevis vakcinēties, bet lietot pretparazītu līdzekli ivermektīnu. Tas gan ir dzīvniekiem domāts medikamets, tā iedarbība uz Covid-19 slimības gaitu nav pierādīta. Slimības izplatības laikā Mednis masku lietošanu bērniem dēvēja par genocīdu, bet vakcināciju pret Covid-19 – par klīnisko izmēģinājumu uz cilvēkiem.

Pirms vairākiem gadiem mediji ziņoja, ka Āgenskalna klīnikā gaišreģi piedāvājot sazināties ar eņģeļiem. 

Piemēram, par 120 eiro stundā varēja sazināties ar sargeņģeli vai par 160 eiro sakārtot enerģētisko ķermeni. Veselības inspekcija par to sāka pārbaudi un lika klīnikai skaidri nodalīt ārstniecības personu pakalpojumus no gaišreģu sniegtajiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.