Pases kļūšot dārgākas, arī biezākas. Kam tieši paredzētas un kāda iemesla dēļ vajadzīgas šīs papildu lapas jaunajās pasēs? Jautā Laima Rīgā.

Jaunā parauga pases tiešām būs biezākas – tajās lappušu skaits no 34 palielināts līdz 42. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) informē – izstrādājot jaunā parauga pases, lappušu skaits tajās palielināts, lai paredzētu

vairāk vietas, kur ierakstīt ziņas par personas nepilngadīgajiem bērniem, kā arī vīzu un ceļošanas atzīmju ierakstīšanai.


PMLP sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Ministru kabinetu vienojusies valsts nodevu par pasi palielināt par 4 eiro. Tas nozīmē, ka nodeva par jaunā parauga pasi būs 34 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā. 

Bet nodeva par pases izsniegšanu paātrinātā kārtībā divu darbdienu laikā noteikta 60 eiro līdzšinējo 55 eiro vietā. Galīgais lēmums par to gan vēl jāpieņem Ministru kabinetam.


Pašreizējā parauga pases PMLP sāka izsniegt 2015. gadā. Personu apliecinošiem dokumentiem to lietošanas laikā aizsardzība pret viltošanu samazinās, un, lai mazinātu šādus riskus, dokumentu paraugs periodiski jāuzlabo, mainot dizainu un ieviešot jaunākas paaudzes līdzekļus pret viltošanu. 

PMLP sola, ka jaunajās pasēs būšot iekļauti inovatīvi pretviltošanas risinājumi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.