Kāpēc būvvalde nevar pateikt, cik izmaksās ēkas nodošana ekspluatācijā, pirms nodošanas process vēl nav uzsākts? Manuprāt, jābūt saprotamām izmaksām atkarībā no kādiem konkrētiem būves vai telpu grupas kritērijiem: telpu kvadratūras vai kubatūras vai tml. Kā lai es saprotu, ar kādu naudas summu man jārēķinās? Jautā Anitra M.

Reklāma

Ekonomikas ministrijas Būvniecības politikas departamenta direktora vietnieks Andris Lazarevs stāsta, ka 

būvvaldei neesot pienākuma apkopot, piemēram, mērnieku, skursteņslaucītāju vai citu privāto pakalpojuma sniedzēju izmaksas. 

Būvvalde var pateikt, kādi dokumenti personai nepieciešami, lai ēku nodotu ekspluatācijā. Pēc tiem cilvēks var aptaujāt to kārtošanai piesaistīto pakalpojumu sniedzēju izcenojumu, kas dažādos Latvijas reģionos var atšķirties. 

Arī apkures iekārtu un elektroinstalāciju pārbaužu pakalpojuma cenas var uzzināt pie attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem. 

Kadastrālās uzmērīšanas izdevumus gan diezgan precīzi pateiks Valsts zemes dienestā.

Tādējādi orientējošas procesa izmaksas iespējams uzzināt, pašam veicot cenu aptauju un izvēloties pakalpojuma sniedzēju, kā arī sazinoties ar konkrētajā situācijā par atzinumu vai citu dokumentu izdošanu atbildīgajām institūcijām: VZD, Valsts vides dienestu, Veselības inspekciju u.c.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.