Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza Amūras tīģeris Augusts sestdien, 24.februārī, svinēs sešu gadu jubileju, informēja zooloģiskā dārza Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Salnāja.

Dzimšanas dienā tīģeris saņems īpašu dāvanu - no otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem izgatavotu, ar zoodārza Āfrikas Savannas dzīvnieku iesmaržinātiem salmiem un alpakas vilnu pildītu govs formas spēļu mantiņu. 

Tīģera kopēju meistarotā govs Augusta āra voljērā tiks izvietota plkst.11 un īsi pēc tam dāvanu saņemt ieradīsies pats jubilārs. Apmeklētājiem būs iespēja vērot gan lielā kaķa emocijas, gan spēlēšanos ar jaunieguvumu.

Dāvana tikšot sarūpēta arī apmeklētājiem. Lai iemūžinātu mirkli piemiņai no Augusta dzimšanas dienas svinībām, turpat pie Tīģeru mītnes, sestdien no plkst.12 līdz 15 darbosies foto stūrītis. Fotografēšanās un īpašo dzimšanas dienas bilžu izdruka būs bez maksas.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Amūras tīģeris Augusts dzimis 2018. gada 22. februārī Ebersvaldes zoodārzā Vācijā. Uz Rīgu tas atceļoja 2020. gada septembrī. 

Kopā ar Augustu zooloģiskajā dārzā mīt arī kādreiz Rīgā dzimušā tīģera Klifa Granta meita Taiga. 

Tā kā šie lielie kaķi ir vientuļnieki, ar pretējā dzimuma pārstāvjiem tie satiekas tikai pārošanās periodā. Tādēļ āra voljērā vienlaicīgi uzturas tikai viens dzīvnieks. 

Amūras tīģeri ir augumā lielākā tīģeru pasuga. Tā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā nopietni apdraudēto dzīvnieku kategorijā. Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīga zooloģiskais dārzs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.