Dārzā iestādītie Briseles kāposti saņēmās tikai uz rudens pusi un vēl aizvien ir skaisti bumbulīši. Nezinu, cik ilgi var turēt dārzā, jo dzirdēts, ka tie nebaidās pat sniega. Jautā Solvita Rīgā.

“Teorētiski Briseles kāposti varētu izturēt un glabāties uz lauka arī nelielā salā. Kad vajag – ej, rauj un met sasalušus katlā! Taču Latvijai raksturīgi mainīgi laikapstākļi. Pēc kailsala vai atkušņiem augiem sāksies dažādas puves,” secina dārzeņu audzētājs Aivars Presnikovs.

Tik garš rudens kā šis, kad nav lielu salu, ir izņēmums. Tas, kas derēs šogad, nebūs spēkā nākamgad. Tāpēc dārzeņkopis iesaka kvalitatīvākos kāpostiņus novākt un tos, ko nepatērē, sasaldēt.

Taču svarīgi arī eksperimentēt dārzā, sevišķi ar augiem, kuru audzēšanā nav lielas pieredzes. 

Var kādu stādu atstāt augam dārzā un pavērot, cik izturīga ir konkrētā šķirne.

Briseles kāpostiem ir šķirnes ar agrāku un vēlāku ienākšanās laiku. Mūsu apstākļiem piemērotākās ir agrākās, jo Briseles kāpostiem, līdzīgi kā vēlajiem galviņkāpostiem, ir garš veģetācijas periods – 140 dienas no iestādīšanas uz lauka. 

Arī briseliešus dēsta ap 20. maiju, lai tie pagūtu laikus nobriest. Turklāt jārēķinās, ka šajā garajā periodā augi būs jākopj un jāsargā no dažādiem kaitēkļiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā tos audzē tik maz. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.